Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Časopis Zahrádkář 3/2017 - obsah

Časopis Zahrádkář 3/2017 - obsah

Březnový Zahrádkář se před jarem pořádně nadechl a přidal svým čtenářům plných 8 stran navíc. Předplatitelům navíc nadělil Knihovničku věnovanou pěstování bylinek. Na své si přijdou nejen milovníci rozkvetlých sadů a parků. Dozvíte se mnoho nového o pěstování zlatice (Forsythia), sluncovek i rostlin pro zahradní jezírka. Začínajícím vinařům poradíme, jak se vypořádat s kordonovými tvary révy a pěstitelům hub, jak vypěstovat hlívy na slámě.

reklama

S příchodem jara je ten správný čas věnovat se samozavlažovacím nádobám a jejich využití pro různé druhy pěstovaných rostlin. Mnoho rad v březnovém Zahrádkáři se týká ovocné i zeleninové zahrady. Dozvíte se, jak sklízet kedlubny po celý rok i jak vypěstovat nenáročné a zdravé topinambury. Pokračuje rovněž tematický seriál o historických odrůdách ovoce, které pomalu mizí z krajiny. A v závěru březnového čtení dostal prostor i Václav Větvička. Nejprve odhalí tajemství, která trápila naše čtenáře a následně pohladí po duši svým fejetonem.

V březnovém čísle se dále mj. dočtete:

Založte si letničkový záhon z přímého výsevu

Cesta k pestrobarevnému záhonu letniček nemusí být komplikovaná. V článku na straně 12 se dozvíte, jaké druhy letniček si můžete vysít přímo na záhon. Vyhnete se tak komplikovanému předpěstování ve skleníku, nebo nákupu drahých sazeniček. S přímým výsevem můžete začít již v dubnu a poradíme vám, jaké druhy zvolit pro jednodruhový záhon, k plotu či jaké směsi letniček vybrat pro efektní barevné kombinace.

Upravujeme okolí venkovského statku

Zahradní architekti se v březnovém Zahrádkáři rozhodli uchovat kouzlo starých českých vesnic a vesniček. Pro svůj nový projekt si tentokrát vybrali venkovský statek téměř v původním stavu. Navrhli jednoduchý dřevěný plůtek i předzahrádku, které původně dominovaly škumpy. Poradili si i s rušivou lampou veřejného osvětlení a budovy stodol a chlévů nechali - jak jinak - nabílit.Možnou inspiraci i pro vaše spokojené bydlení najdete na straně 12.

Vyberte si višeň dle své chuti

Zasadili jste novou višeň a její chuť vám ztrpkla na jazyku? Možná jste se ve výběru unáhlili a narazili třeba na odrůdu Oblačinska, jejíž hezký vzrůst vás z dálky nadchne, ale chuť už tolik neosloví. To třeba taková odrůda Újfehértoi Fürtös má sice krokolomný název, ale vyplatí se jej naučit a žádat ve školkách. Získáte za to velmi aromatické, sladce navinulé ovoce výborné chuti. Pokud chcete tu správnou odrůdu i pro své chuťové buňky, nahlédněte na stranu 27.

Jak pěstovat ostružiník

Kdo by si nepřál mít na zahradě ostružiník, který bohatě a pravidelně plodí a jehož plody jsou dlouhé 5 cm a široké 2,5 cm a jsou navíc sladké a pevné? Taková odrůda skutečně existuje a není výplodem zahraničních katalogů. Přestavujeme ji na straně 33 ve společnosti dalších odrůd ostružiníků, které stojí za to vyzkoušet a jestli jim něco chybí, tak to jsou maximálně nepříjemné trny.

Zahrádkářka

V březnovém Zahrádkáři se naučíte, jak pěstovat topinambury a o kousek dál, v příloze Zahrádkářka, se hned dozvíte, jak z této mimořádně zdravé plodiny vykouzlit chutné pokrmy vhodné zejména pro diabetika, ale i děti a seniory. V rubrice Krok za krokem se dozvíte, jak si doma vyrobit z tvrdého dřeva vlastní formy na perníčky. V tématu přírodní kosmetiky se naučíte vyrábět bylinkový macerát, využitelný při výrobě mýdel či krémů.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Stojánek na květiny 13  fotek

Stojánek na květiny

Máte rádi květiny na stole po celý rok? Zkuste si s námi vyrobit jednoduchý stojánek na květiny, do kterého můžete postavit zkumavky s řezanými neb ...


Květiny na houpačce 11  fotek

Květiny na houpačce

Jaro je v plném proudu a záplavy květin už se nikam nevejdou? Jednoduchý drhaný závěs a květiny na houpačce určitě s trochou trpělivosti zvládneme, ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×