Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Brudra - čas montérek a čarodějnic

Brudra - čas montérek a čarodějnic

Květen je jeden z nejhezčích měsíců roku. Alespoň pro mne a mé blízké a je to také čas, kdy se budí kutilové a stavebníci ze zimního spánku. Ne tedy tak úplně, spíše obrazně, ale je prostě start stavební sezony a možnost veškerých venkovních prací. Netýká se to jen profesionálů, ale i kutilů, chatařů, chalupářů a milovníků zahrad. Jaro a pampelišky nás už pošimraly na tváři. A třešně už jsou také v květu a to je takový bod zlomu. Je 1. květen, první máj, lásky a slibů čas. Políbíme svoji milou pod rozkvetlou třešní a slíbíme jí, že letos opravdu tu pergolu dostavíme, dětský pokoj dovymalujeme a kuchyň a koupelnu obložíme. V ten moment tomu věříme a myslíme to i vážně. Abychom to splnili, nezbývá než si obléct nějaké montérky.

reklama

Stavba hranice

Montérky jsme si oblékli i na stavbu hranice na čarodějnice. Každý své, žádné půjčené na focení. Stav opotřebení to jednoznačně potvrzuje. Menší města a vesnice, když mají místo, se připojují se stavbou čarodějnic, spálení zlého, ukončení zimy a pomyslné nastartování nejen stavební sezony. Docela jsme si máknuli. Bylo nás deset a bylo to na celý den. Ale byla to pohoda a posilovna zdarma. Někdo mohl na chvíli, někdo na dýl, jak kdo měl program. A protože mám rád pracovní oblečení, montérky a kraťasy, hodně kapes, lacl na moje břicho a kapsu na tužky, mobil a metr, kluky jsem poprosil o pár momentek.

Je to taková uniforma pro práci. Aby nám v ní bylo dobře, musí dýchat, dobře držet a být odolná. Chlapi, když se baví o monterkách, jsou jako ženský, když řešej oblečení - tyhle jsou dobrý, ty už mám roky, jenom tady jsem si je prodřel nebo propálil. Ty moje zase nestojej za nic, šéf je někde koupí za pár drobnejch a podívej, jak jsem votrhanej.

Jenomže práce a pohyb, to nejsou jen montérky. Kuchař asi nebude pracovat v kombinéze a opravář aut v rondonu. Zkrátka každá profese má své. Někdo potřebuje více kapes a někdo vyztužená kolena, protože pokládá dlažbu nebo podlahy. Montérky ale potřebují i zahradnice nebo prodavačky. Jiné montérky bude potřebovat elektrikář a jiné svářeč.

Jak si dobře vybrat?

Dobrá indicie pro nákup montérek a pracovního oblečení, ať už v kamenném obchodě nebo na internetu, je odbornost. Jestli se jedná o někoho, kdo provozuje garážový shop rok, nebo má dvacet let několik prodejen a jednu největší v republice.

Další nápovědou může být šíře sortimentu - od pracovního oblečení přes obuv, rukavice, brýle, přilby, spodní prádlo, ale třeba i kšiltovky nebo holínky. A to jak pro práci, tak pro volnočasové aktivity. Dobré je, když je kamenná prodejna nebo prodejny podpořeny e-shopem. Takže si můžu v klidu doma vybrat a objednat nebo navštívit nejbližší prodejnu a vše si vyzkoušet naživo. Když je možnost, je nejlépe si montérky vyzkoušet naživo. Já jako chlap hrozně nerad zkouším "hadry" a oblečení, ale v případě montérek to dělám. Na zkoušku mám nějaké půjčené, ale kvůli širokým ramenům a 125 kilům se nevejdu do všeho. Mám rád modrou, tak jsem si vybral krtečkovské s laclem. Byl jsem pro montérky na testy a focení v největší republikové prodejně, kterou má společnost Brudra v Radotíně. Jestli jsem vždycky tvrdil, že železářství a hobby markety jsou pro mne hračkářství, tak tahle prodejna pro mne byla další oddělení mého vnitřního hračkářství. Prodavačka Petra trefila mojí velikost na první dobrou, za což jsem jí byl vděčný, že se nemusím soukat do několika dalších. Když už mám montérky na sobě, vždycky udělám dřep, abych viděl, jak se v nich dá hýbat a kde táhnou. Tyhle byly krtečkovské a ok.

Pracovní oblečení nejsou jenom montérky

Když je pracovní oblečení dobré, je v něm tak příjemně, že se vám z něj nechce ani ven. Proto v něm děláme i jiné činnosti a jeho používání díky užitným vlastnostem, jako je odolnost a životnost materiálů nebo zvýšená ochrana a bezpečnost, pronikly i do běžného nepracovního života. Jsou to i boty, rukavice, trička, brýle, čepice, přilby a mnoho dalšího. I proto šla společnost Brudra poptávce naproti a v její nabídce jsou jak trička, tak mikiny a kraťasy, které využijeme na normální nošení, do školy nebo na procházku. Novou kolekci, která je tak trochu streetartová, si představíme příště.

Pochlubte se

Takže my už máme hranici postavenou a co vy? Klidně se nebojte pochlubit fotkou ze stavby nebo pálení. A jestli máte fotku ve svých oblíbených montérkách nebo v čemkoliv pracovním, pošlete také.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Montérky Brudra - být viděn a přežít 22  fotek

Montérky Brudra - být viděn a přežít

Dny se sice pomalu začnou prodlužovat, ale ještě chvíli budeme vstávat do tmy a stmívat se bude dříve než by se nám líbilo. S tím nic nenaděláme, t ...


Vyhrajte poukázky na nákup pracovního oblečení Brudra 4  fotek

Vyhrajte poukázky na nákup pracovního oblečení Brudra

Dvacet let české tradice - to jsou pracovní oděvy Brudra. Práce na zahradě a kutění všeho druhu, ale také třeba sport a volný čas... k tomu všemu n ...


Ochranné rukavice pro všechny práce 15  fotek

Ochranné rukavice pro všechny práce

Nástroje ulehčující nám práci jsou stále dokonalejší. Nejvšestrannějšími nástroji jsou však naše ruce. Zároveň jim ale také nejčastěji hrozí poranění ...


Obuv pro všechny profese 9  fotek

Obuv pro všechny profese

Není bota jako bota, bez dobrých bot se však neobejdete ve volném čase ani v práci. Nic vám na staveništi nepomůže přilba na hlavě, když v obuvi bez p ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×