Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Brudra - kapsy, poutka, kapsičky aneb šikovné detaily

Brudra - kapsy, poutka, kapsičky aneb šikovné detaily

O pracovním oblečení už jsme psali několikrát a všem nám je jasné, že jeho výběr není radno podcenit. Řemeslník i kutil se chtějí cítit pohodlně a příjemně (a samozřejmě také bezpečně). Někdy však nestačí jen příjemný materiál, dobrý střih a bezpečnostní prvky. Rozdíly dělají detaily, na první pohled drobné, při práci důležité.

reklama

Ať už vybíráme montérky, bundu nebo kombinézu, bude nás v první řadě zajímat, do jakého prostředí je budeme používat, zda v létě nebo v zimě, zda bude střih pohodlný pro tu kterou práci. Pokud pracujeme u rychlootáčkových strojů, určitě si nenecháme rozepnuté nebo volné rukávy a budeme se zajímat, zda má bunda či kombinéza zapínací a nastavitelné manžety. Pokud pracujeme s barvami nebo chemikáliemi, určitě budeme chtít dostatečně odolný materiál a obkladači zase využijí zesílené kolenní části, případně vyjímatelné vycpávky, to je nasnadě.

Odepínací rukávy i nohavice

Když je teplo, hodí se i odepínací rukávy bund nebo části nohavic. Z bundy je tak rázem vesta a z dlouhých kalhot kraťasy. Po ránu jdeme v dlouhých, přes den, kdy se začne opírat sluníčko nebo se jen oteplí, jednoduše odepneme a je nám zase příjemně. Je to jednodušší a rychlejší, než se převlékat do jiných montérek a nosit s sebou třeba na stavbu dvoje oblečení. Vesta s odepínacími rukávy se dá použít samostatně nebo je možné ji přehodit i přes mikinu, takže ji využijeme nejen v létě.

Pokud máme raději kalhoty do pasu a bundu, než klasické montérky s laclem nebo kombinézu, určitě uvítáme i šle. Přidrží kalhoty na správném místě a netísní a neomezují při pohybu, jako to může dělat pásek, lze je individuálně délkově nastavit, takže tytéž šle můžeme použít ke kraťasům stejně jako k montérkám se zvýšeným pasem.

Užitečné kapsy a kapsičky

A co jsou ještě další detaily, na které bychom také neměli zapomínat? No přece kapsy a kapsičky, kterých není nikdy dost. Skryté nebo „naložené“, dostatečně prostorné a hluboké, nebo členěné na více částí. Některé odepínací, jiné s poutky na jednotlivé kousky nářadí, některé s klopou a suchým zipem, jiné na zip.

Už krteček chtěl „kalhoty s kapsami, a aby byly veeelké“. Pokud používáme nejrůznější drobné nářadí, potřebujeme mít po ruce telefon a pár šroubků či hmoždinek, je nám to jasné. Kdo se má pořád natahovat do kufru, slézat ze žebříku, když je možné jednoduše sáhnout do kapsy. Do poutka zastrčíme kladívko, paličku a metr a nemusíme pořád hledat, kam na zem jsme je odložili.

Stejně tak, když jdeme sekat trávu na větší zahradu nebo prořezávat stromky do sadu. V kapsách se kromě kapesníku a telefonu schová i svačina, rukavice nebo lahev s pitím, zahradnický nůž připneme na poutko a ruce máme volné už jen na sekačku nebo pilku.

Kapsy i na dětském oblečení

Kapsy, zesílené lemy, náplety na rukávech, šle - to vše najdeme i na pracovním a volnočasovém oblečení pro děti. Až nám naši malí pomocníci budou pomáhat v dílně nebo na zahradě, nemusí se cítit ošizeně ani co se oblékání týká.

A na co dalšího při výběru pracovního oblečení nezapomenout? No samozřejmě na reflexní nášivky, ochranné rukavice a brýle i výběr správných bot. S tím vším si ale Brudra umí poradit, stačí se jen podívat na příslušný sortiment.

Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra, HobbyPRstudio (text, foto)

Klíčová slova:


Související články

Brudra - pracovní oblečení může slušet všem 16  fotek

Brudra - pracovní oblečení může slušet všem

Jaro v plném proudu, léto za rohem a na zahradě spousta práce. To je každoroční scénář těch, co mají zahrady, zahrádky, chalupy či chaty. Kromě pot ...


Zasoutěžte si o dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA 4  fotek

Zasoutěžte si o dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA

Kvalitní pracovní oblečení patří ke každému kutilovi. Pracovní oblečení BRUDRA se vyznačuje nejenom svou kvalitou, českou výrobou, ale také pohodln ...


Vyhrajte dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA 2  fotek

Vyhrajte dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA

Ať už se jedná o kutila, řemeslníka nebo třeba zahrádkáře, všichni potřebují pro svou práci i koníčky vhodný oděv, který ochrání a v případě nepříz ...


Funkční prádlo Brudra by Jitex funguje! 6  fotek

Funkční prádlo Brudra by Jitex funguje!

Pracujete v extrémních klimatickým podmínkách a potřebujete být příjemně ochlazeni nebo naopak v zimě mít pocit sucha a tepla? Chystáte se na túru do ...


Montérky Brudra - být viděn a přežít 22  fotek

Montérky Brudra - být viděn a přežít

Dny se sice pomalu začnou prodlužovat, ale ještě chvíli budeme vstávat do tmy a stmívat se bude dříve než by se nám líbilo. S tím nic nenaděláme, t ...


Kvalitní montérky nejen pro léto – pořiďte je u Brudry 21  fotek

Kvalitní montérky nejen pro léto – pořiďte je u Brudry

Stavební sezóna a práce na stavbách, zahradách a okolo domu jede přes léto a prázdniny na plné obrátky. Na stavbu i pro práci v zahradě je dobré mí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×