Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Brudra zimní pracovní oblečení - i v zimě můžeme být v teple a bezpečí

Brudra zimní pracovní oblečení - i v zimě můžeme být v teple a bezpečí

Práce v zimě jen náročná nejen díky kratším dnům, ale samozřejmě i kvůli nestálému počasí a nízkým teplotám. Proto je nutné mít oblečení ve kterém je teplo, které nepromokne a ještě se nám v něm bude dobře pracovat.

reklama

Jak se při práci zahřát

V první řadě prací samotnou, ale to určitě nestačí. Zimní období je pro výběr pracovního oblečení náročné. Ráno může být zima až praští, odpoledne vyleze sluníčko a k večeru začne pršet nebo sněžit. Musíme být tedy připraveni na všechno a s oděvy od Brudry to půjde lehce..

Když na sebe budeme vrstvit jedno triko za druhým, pomůže to jen na krátko. Budeme neohrabaní a když se zpotíme, budeme těžko dosychat. Ideální je to v tom případě, že jsme nastydlí a vrstvíme na sebe trika a deky, abychom se zpotili, ale na práci to opravdu nepotřebujeme.

Rukavice pro pohodlnou i bezpečnou práci

Zkřehlé a promrzlé prsty nám při práci nebo montáži venku moc nepomohou, zateplené pracovní rukavice ale ano. Podle práce volíme rukavice textilní, se zesílenou dlaní a prsty, potažené nepropustnou látkou odolávající tekutinám na vodní bázi i olejům a chemikáliím, nebo celokožené s podloženými namáhanými místy anebo ještě s teplou podšívkou.

Funkčním prádlem to začíná

Chlapi většinou podceňují tílka nebo spodní lehká trička. Mít na sobě celý den zpocené tričko je ideální pro nemoc a nastydnutí nejen zad a ledvin, ale umí podpořit i chřipku

Proto je vhodné pro zimní období vybavit se dobrým spodní funkčním prádlem. To nemusí být jen tílko, ale třeba tenké triko s dlouhými rukávy stejně jako slipy, pro dámy kalhotky a samozřejmě kvalitní ponožky. Výhodou funkčního prádla a moderních textilií je schopnost hřát a zároveń propouštět vodní páry jako je pot a vlhko. Takže i když bychom se normálně potili, prádlo to umí odvětrat a zachovat nás v suchu. A o to při práci v zimě jde.

Kvalitní ponožky i boty jsou nezbytné

Zima se do nás umí zakousnout pořádně, ne nadarmo se říká: „to chce klid a nohy v teple“. I proto je teplo od nohou základ. Kvalitní pracovní boty s voděodolnou povrchovou úpravou a dobré ponožky nám to zabezpečí. A nejen teplo ale i komfort při práci. Ve špatných botách se rychleji unavíme a budou nás bolet nohy. U zimních bot je důležitá i kvalitní a neklouzavá podrážka, i ta může zvýšit komfort používání a zabránit například nepříjemnému uklouznutí.

Bezpečná viditelnost

Důležitým bezpečnostním prvkem jsou odrazné pásky a reflexní prvky na oděvech, nejen v zimním období, ale za špatné viditelnosti po celý rok.

Oblečení bez odrazných bezpečnostních prvků je při práci například u silnice nebo na stavbě v šeru a při stmívání špatně viditelné. S ochrannými prvky a když na ně posvítí auto je viditelnost kolem 200 metrů.

Nejde však jen o bezpečnost při práci. večer nebo když je v zimě opravdu pošmourno, i přes den, bude chodce u silnice, u přechodu daleko lépe vidět, když bude mít na oděvu reflexní prvky. Pokud se pohybujete mimo obec, je povinné mít na sobě reflexní prvky i podle vyhlášky, ale nepodceňujte toto nebezpečí ani v obci, cestou do práce nebo do školy. Co takhle i kromě reflexních přívěšků, cyklistických svítilen a baterek, které občas zapomeneme vytáhnout z kapsy, navléct přes oděv třeba vestičku s reflexními pásky?

Pokud nevíte, co pořídit třeba kamarádům, kolegům v práci nebo i rodině k vánocům, můžete jim dát i poukaz na nákup zboží u Brudry, určitě si vyberou nejen do práce, stačí se jen podívat na stránky a zvolit, jakou částku investujete.

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text, foto)

Související články

Ochrana zraku při práci 13  fotek

Ochrana zraku při práci

Zrak je pro nás velmi důležitým smyslem. Oči jsou nejen oknem do naší duše, ale také jimi vnímáme podstatnou část informací z blízkého okolí. Přesto n ...


Montérky Brudra dělají řemeslníka 17  fotek

Montérky Brudra dělají řemeslníka

„Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka.“ Krásná písnička od dvou moudrých pánů. Její obsah si ale můžeme rozšířit a když šaty dělají člověka, ...


Pohodlně a čistě i v práci - s Brudrou 25  fotek

Pohodlně a čistě i v práci - s Brudrou

Pracovní oblečení nejsou jen montérky. Aby se vám pracovalo pohodlně a při tom příjemně i bezpečně, je dobré si vybrat i prádlo, trika či košile ne ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×