Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Brudra - pracovní oblečení do práce i na zahradu

Brudra - pracovní oblečení do práce i na zahradu

Jaro v plném proudu, léto za rohem a na zahradě spousta práce. To je každoroční scénář těch, co mají zahrady, zahrádky, chalupy či chaty. Kromě potřebného nářadí to chce i správný oděv, aby nás nepíchaly trny, půda nezalézala za nehty a nedráždila pokožku, ruce nebyly plné puchýřů od kopřiv nebo násad nářadí a nohy nezábly, když zrovna šlápneme do louže. Pracovní oděv zkrátka potřebujeme nejen „v práci“ - tedy v zaměstnání, ale i doma na zahradě.

reklama

Co znamená obléknout se do pracovního třeba pro zdravotní sestry, kuchaře nebo dělníky na stavbě, to je každému jasné. Pokud jde ale o pracovní oděv na zahradu nebo do dílny, o tom má mnohý představu zúženou na staré vysloužilé triko a tepláky nebo kalhoty, které už se jaksi nehodí „vzít mezi lidi“. Jenže přesně takhle by to být nemělo. I při práci na vlastní zahradě bychom se měli cítit pohodlně a především bezpečně. A věřím, že nejen ženy dodají, že i když mají ruce zabořené v záhonech nebo chodí po zahradě za sekačkou, chtějí vypadat hezky, a ne jako strašák do zelí.

Takže to chce zapomenout na staré oblečení typu – na zahradu to dotrhám a poohlédnout se po pracovních kalhotách, příjemném tričku, zahradnických rukavicích nebo nových holinkách.

Specialista na pracovní oblečení je u nás BRUDRA, a tipů nejen pro domácí zahradníky bez rozdílu věku jsme našli dost, o některé s vámi podělíme.

Montérky nejen pro chlapy

První, co nás asi ve spojení s pracovním oděvem napadne, jsou montérky. Chlap v montérkách, ať už myslíme ty klasické krtečkovské, s laclem a kapsami, nebo jen kalhoty do pasu, ke kterým si může a nemusí obléknout vestu nebo bundu, to je samozřejmost. Brudra ale se svou nabídkou vychází vstříc i ženám, které mají kromě praktického materiálu rády pestřejší barvy a nezapomíná ani na děti.

Máte doma malého montéra, který chce rodičům se vším pomáhat? Baví vaše potomky sázet s vámi květiny nebo sekat trávu? Pořiďte jim pěkné barevné montérky a hned je bude práce víc bavit. Veselé barvy, pevný materiál, spousta kapsiček, přesně jak má táta nebo máma a jde se na věc.

A jak jinak vyzkoušet odolnost kalhot, než při hraní s pejskem? Zatímco na sukničce by nás otisky tlapek moc nepotěšily, na pracovních zahradních kalhotách to jaksi patří k věci. Večer je hodíme do pračky spolu s těmi máminými a zítra v nich zase budeme dělat parádu a pomáhat sázet bylinky.

Když je přes den sluníčko, doplníme montérky správnou kšiltovkou (a zítra si ji klidně vezmeme do školky nebo na kolo) a když večer začíná být chladno, přidáme ještě mikinu. Barev máme na výběr dost a speciáně u menších dětí to často vyhrají ty reflexní - zářivě oranžové nebo zelené.

Připraveni na kaluže a mokrou trávu

Zkoušet gumáky? Juu, když mají tak pestré barvy a obrázky, tak skoro nevíme, které si vybrat. Ty rozhodně nebudou jen na zahradu, ale i do školky, na tábor nebo do lesa, když bude zrovna mokro. A u rybníka se v nich budeme moct prodírat rákosím a pozorovat žáby bez toho, aby se máma zlobila, že máme mokré ponožky. Ale zrovna je teplo, tak je vyzkoušíme aspoň v bazéně!

Ruce potřebují ochranu

Práce na zahradě bez rukavic, to je jako štrůdl bez jablek. Sice to lze, ale není to ono. Hlína za nehty, prsty poškrábané od větviček a trnů, zabarvené od trávy a vysušené od prachu. To si můžeme díky použití rukavic odpustit. Textilní nebo kombinované rukavice, s pogumovanou zesílenou vrstvou na dlaňové části ochrání ruce a při tom dovolí jemně uchopit sazeničku nebo vytrhnout odolný plevel, přesně jak potřebujeme.

I při sekání trávy a údržbě trávníku se rukavice hodí. Kdo občas vyklepával koš od čerstvě posekané trávy, ví o čem mluvím. V okamžiku, kdy si nevezmu rukavice, nejen že moje ruce po práci mají žabí barvu, vždycky se ještě v koši zachytí speciálně zbytky kopřiv nebo bodláku a auuuu. Zahradnickým rukavicím je to jedno, ty se kopřiv ani bodláků nebojí.

Pořídit si pracovní oblečení na zahradu nám může v první chvíli připadat jako trochu zbytečná investice, co když si raději koupíme víc sazeniček, kytiček nebo novou lopatku, ale zkusme zapřemýšlet. Oděvy vyráběné jako pracovní jsou určeny pro větší zátěže, než ty běžné, například správně vybrané pracovní kalhoty nás při klečení na kolenou u záhonu nebudou nikde nepatřičně škrtit a při tom kolena ochrání, pracovní rukavice zase zabrání trnům a ostrým větvičkám poškrabat nám ruce a vlhké hlíně nedovolí přilepit se na prsty. Takové oděvy jsou také vyráběny z materiálů, které jsou odolné a trvanlivé při praní, takže vydrží déle, než třeba obyčejné tepláky a mikina, a to už za nějakou tu korunu navíc stojí.

Tak co ještě přidat, aby oblečení na zahradu bylo připraveno opravdu na vše? Lehkou i teplejší bundu nebo vestu, pláštěnku, kraťasy, sandály, kloubouk nebo ochranné brýle... My jsme se dnes zaměřili hlavně na lehký zahradnický "ohoz" pro malé i velké slečny, ale všechno další najdete v nabídce prodejen BRUDRA nebo v e-shopu, stačí se jen podívat

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio(text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Brudra - kapsy, poutka, kapsičky aneb šikovné detaily 19  fotek

Brudra - kapsy, poutka, kapsičky aneb šikovné detaily

O pracovním oblečení už jsme psali několikrát a všem nám je jasné, že jeho výběr není radno podcenit. Řemeslník i kutil se chtějí cítit pohodlně a ...


Montérky Brudra dělají řemeslníka 17  fotek

Montérky Brudra dělají řemeslníka

„Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka.“ Krásná písnička od dvou moudrých pánů. Její obsah si ale můžeme rozšířit a když šaty dělají člověka, ...


Brudra - oblečení do školy i přírody 20  fotek

Brudra - oblečení do školy i přírody

Společnost Brudra jako výrobce a prodejce pracovního oblečení už několik let podstatně rozšířila svůj sortiment na oblečení pro volný čas i sport. ...


Vyhrajte dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA 2  fotek

Vyhrajte dárkové poukazy na nákup pracovního oblečení BRUDRA

Ať už se jedná o kutila, řemeslníka nebo třeba zahrádkáře, všichni potřebují pro svou práci i koníčky vhodný oděv, který ochrání a v případě nepříz ...


Brudra - oblékněte se pohodlně a prakticky i na jarní práce 9  fotek

Brudra - oblékněte se pohodlně a prakticky i na jarní práce

Jaro se hlásí o vládu a na zahradě i kolem domu je spousta práce. Teplé paprsky slunce vylákaly mnohé kutily ven jen v kraťasech a tričku, ale poča ...


Dopřejte uchu ochranu sluchu 12  fotek

Dopřejte uchu ochranu sluchu

Franto, podej mi kladivo! Cože? Půjdeme na pivo? Odpovědi špatně slyšících lidí vyvolají často smích. Legrace to ale není. Ztráta sluchu patří mezi ne ...


Odlehčeně v dobré ceně 11  fotek

Odlehčeně v dobré ceně

V létě nastává v mnoha profesích vrchol sezóny. V plném pracovním nasazení jsou zaměstnanci stavebních oborů, zemědělství, ale i majitelé nemovitos ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×