Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, které nabízejí široké možnosti služeb, vzdělávání a kultury. Poptávku po bydlení, které je cenově dostupné a kvalitní, tu už řadu let naplňuje společnost Cortuza Group. Úspěšně realizovali řadu developerských projektů a nyní staví rodinné domy i byty ve Vochově. Deset minut od Plzně, kousek do přírody a ve variantách „šitých na míru“ menším či větším rodinám nebo dvojicím bez závazků. Jako stavební materiál, který je optimální z hlediska provádění stavby i pohledu koncového uživatele, zvolili Ytong, který je zde použit v řešení s Lambdou YQ bez dodatečného zateplení. Toto řešení spolehlivě plní normy úsporného bydlení a současně napomáhá vytvořit zdravé klima.

reklama

„Vochov je v podstatě naše „výkladní skříň“ a na realizaci a a výběru kvalitního materiálu jsme si dali záležet. Lokalita je populární díky své cenové hladině a zároveň příjemnému místu, kterým naše Slunečné svahy jsou. Vybudovali jsme tu už 300 bytů a dalších 300 až 350 se chystáme postavit. Zdící systém Ytong je podle nás nejlepší variantou pro ty, kteří zde chtějí žít – je to úsporné a ekologicky šetrné bydlení. Těší mě, že zde připravujeme bydlení pro spoustu rodin a myslíme si, že z dlouhodobého hlediska jsou to vlastnosti, které během užívání domu ocení nejvíc. Z hlediska provádění stavby jsme si Ytong oblíbili pro přesnost a rychlost výstavby,“ říká Ondřej Zapoměl, majitel společnosti Cortuza Group.

Obvodové zdivo - žádaná Lambda YQ

Pro obvodové zdivo byla zvolena nejnovější řada tepelněizolačních tvárnic Lambda YQ, která se od svého uvedení na trh v roce 2016 stala nejžádanějším produktem výrobce. Její vlastnosti symbolizuje samotný název – Ytong svým YQ pojmenovává moderní způsob stavění. S použitím onoho „YQ“ má být úsporné, jednoduché a kvalitní. Lambda YQ má vynikající tepelněizolační vlastnosti a dosahuje unikátní kombinace pevnosti, hmotnosti a tepelné vodivosti.

Důležité je, že byla vyvinuta pro rychlé a jednoduché stavění bez nutnosti dodatečného zateplení - jednovrstvým zděním s Lambdou YQ je možné dosáhnout norem stanovených pro nízkoenergetické a pasivní budovy jak nyní, tak i po roce 2020. Tím je možné spořit čas a náklady při výstavbě - postaví se v jednom kroku - šetří se čas, který by vyžadovalo provedení zateplování, a samozřejmě i náklady. Díky tepelněizolačním vlastnostem je úsporný také provoz domu - i bez zateplení patří mezi energeticky hospodárné domy.

Jednovrstvé řešení - pozitiva pro zdraví i budoucí úspory na opravy

Ytong se vyrábí ze základních přírodních surovin - tvoří ho křemičitý písek, cement a voda. Díky porézní struktuře je velmi lehký a pro uživatele domu je asi nejdůležitější, že vytváří zdravé klima v domě. Obsah vápna v materiálu vytváří zásadité prostředí s přirozenou regulací vzdušné vlhkosti. Nevhodně navržené či řešené zateplovací materiály mohou toto vnitřní klima negativně ovlivnit - vytvářejí rizika písní, objevuje se poškození hmyzem i ptáky jsou méně odolné proti požáru. Nehledě na jejich omezenou životnost. Majitelé domů a bytů ve Vochově se mohou spolehnout na to, že jejich dům v nezměněné podobě po stránce stavebního materiálu přetrvá generace. U domů se zateplením, kde je životnost v řádech dvacet až třicet let, majitele často ve fázi po splacení hypotéky čekají nové investice.

www.ytong.cz

Autor: Xella (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Trendem ve výstavbě je systémové řešení 5  fotek

Trendem ve výstavbě je systémové řešení

Při volbě stavebního materiálu zvažte, zda vám poskytne kompletní řešení v každém kroku výstavby – při projektu, výstavbě i během celé životnosti d ...


Ytong uvádí na trh novinku Lambda YQ – tvárnici s dosud nejlepšími vlastnostmi 4  fotek

Ytong uvádí na trh novinku Lambda YQ – tvárnici s dosud nejlepšími vlastnostmi

Systém Ytong je známý jako rychlé, ekologické a ekonomické řešení výstavby. Oblíbili si jej stavebníci svépomocí a se stejnou jednoduchostí a spole ...


Když se spojí krásné místo, vkus a šikovnost – bydlení pod Tatrami 6  fotek

Když se spojí krásné místo, vkus a šikovnost – bydlení pod Tatrami

Dům svépomocí vznikal čtyři roky – jeho majitelé totiž nechtěli žádné dluhy a stavba rostla podle jejich aktuálních finančních možností. Zároveň ne ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×