Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Čas dětských karnevalů je tady – jak vyrobit dětský kostým papouška

Čas dětských karnevalů je tady – jak vyrobit dětský kostým papouška
Chystá se váš potomek na karneval a vám se nechce kostým kupovat? Vezměte barvy na textil, starší tričko, kalhoty, kus záclony i prostěradlo, které už dosloužilo a pusťte se do výroby vlastního. Možná nebude tak dokonalý, jako ty z obchodu, ale určitě bude originální a nejen děti z něj budou mít radost. Když přidáte obličejové barvy (Snazaroo), nepoznáte dítko ani vy.
reklama

U nás byla inspirací na první karneval dřevěná hračka – papoušek.

Potřeby a materiál:

Barvy na textil Iberia, nůžky, šicí stroj, prádlové gumičky, pruhy igelitu (vhodné jsou například úklidové sáčky do odpadkových košů), staré plátěné prostěradlo, triko s dlouhým rukávem, barevné punčocháče.

Postup:

Papoušek má pestrobarevné peří, takže nejdříve si vytvoříme šablonky, větší i menší, na tělo i na „křídla“. Na pruhy látky z prostěradla obkreslíme „peří“ v pásech podle šablon.

Barvit budeme technikou sypané batiky. Pruhy látky namočíme do vody s přídavkem soli (cca 3 polévkové lžíce na 5 l vody), vyždímáme a položíme na igelitové proužky (ty musí být větší než látka). Jednotlivé barvy na pruhy látek sypeme, na větší část látek vždy po jednom odstínu, na několik pruhů po dvou a více odstínech přes sebe.

Látkové pruhy poskládáme a zabalíme do sáčků, vložíme do mikrovlnné trouby a necháme 3x po 12 minutách upéct (lze i ve vodní lázni, jen se nesmí dostat voda do sáčků). Po vyjmutí pruhy důkladně vymácháme po jednotlivých odstínech, vodu měníme do té doby, než je čistá.

Pak podle předem nakreslených obrysů vystříháme pruhy peříček a začneme je našívat na triko. Postupujeme odspoda nahoru až do podpaždí, barvy pruhů střídáme. Jednotlivé pruhy jsou vždy o půl „pírka“ posunuté.

Na horní i spodní šev rukávů našijeme vždy po dvou pásech různých barev, kolem krku také nejméně dva pruhy. Na nožky si na prádlovou gumu našijeme také barevné kroužky peří, jedno, nebo vícebarevné. Z odstřižků, které zbyly po vystříhání obrysů peří, sešijeme vícebarevné střapce. Našijeme je v místě ramen a pak také na kus prádlové gumy, který bude nasazený na hlavě.

Přidáme ještě barevné punčocháče a ponožky, na obličejík namalujeme ten správný ptačí výraz a do vlasů můžeme přidat opravdová pera. Papoušek může vyrazit na karneval.

A pokud máme doma kluka jako buka, což takhle převléct jej za ninja bojovníka? K tomu stačí mámino triko, starší kalhoty po tátovi a černá barva. K tomu šikovný tatínek, který vyrobí zbraně (samozřejmě dřevěné, aby nedošlo k úrazu).

Pokud vás zajímá proměna papouška v bojovníka podrobněji, podívejte se příště. A pokud už u vás karneval proběhl, nebuďte smutní, převléknout se za masky baví děti v kterémkoliv ročním období, určitě ještě bude příležitost, třeba na letním táboře, nebo při oslavě „Čarodějnic“.

Tip:

Pro děti bychom na líčení měli používat nezávadné tělové barvy se zdravotním atestem a pokud možno ještě před karnevalem vyzkoušet na malém místečku na kůži, jestli se neobjeví alergické podráždění. My jsme použili barvy Snazaroo, které už jsme vám jednou představili.

Autor: PePa (text, foto, realizace)

Související články

Škrabošky aneb masopust je tady! 11  fotek

Škrabošky aneb masopust je tady!

Únor je měsíc masopustu a maškarních plesů a ke správné masce patří i škraboška, která skrývá obličej, aby nebylo poznat, kdo se pod maskou skrývá.


Hrací plány vlastní výroby 11  fotek

Hrací plány vlastní výroby

Hrajete rádi „Dámu", "Mlýn“ nebo „Člověče, nezlob se“ a papírový hrací plán je už celý omšelý a rozpadlý? Není třeba kupovat hru znova, hrací plán si ...


Snazaroo - zaklínadlo pro barvičky 27  fotek

Snazaroo - zaklínadlo pro barvičky

Únor je měsíc karnevalů a správné namaskování se hodí nejen na letní zábavu. K masce patří i správné pomalování, tak vyzkoušejte Snazaroo. Že to zní z ...


Výroba kašírované masky

Jak vlastně začít, když si chcete vyrobit masku, například do masopustního průvodu? Vyrobit si kašírovanou masku není těžké a je i zábavné, jak uvidít ...

Batikování bez vaření 24  fotek

Batikování bez vaření

Líbí se vám batikovaná trika, chtěli byste si tuto techniku vyzkoušet, ale představa hrnců s barvami nebo pračky plné barvy se vám vůbec nezamlouvá? A ...


Batika – spirály na trika 21  fotek

Batika – spirály na trika

Aktuální počasí nic moc, tak si zkusme pohrát s barvičkami a možná přivoláme za okna léto a s ním ještě kousek letní nálady, záleží na tom, jaké odstí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
Brnění - odpověď Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 20.3.2008 21:15 Pavel Hnízdil
1
Názor redakci Stará řemesla a tradice
Poslední příspěvek: 11.12.2011 11:38 PETR ZWIKIRSCH
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×