Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Celoroční péče o zahradu se zahradní technikou jde snadno i bez mozolů a bolavých zad

Celoroční péče o zahradu se zahradní technikou jde snadno i bez mozolů a bolavých zad

Každý, kdo má zahradu ví, že je nutné ji věnovat náležitou péči po celý rok. Práce začíná již v prvních zimních měsících, kdy je nutné provést prostřih ovocných stromů. S jarem přichází příprava a péče o záhony, předsezónní servis zahradní techniky. Léto se pak točí hlavně okolo sekání trávy a stříhání živých plotů. S podzimem přichází úklid spadaného listí a příprava zahrady na zimu.

reklama

Péče o zahradu, to je dřina, ale hlavně radost. S moderní technikou je péče o zahradu efektivnější, snazší a rychlejší v každém ročním období.

Nejdůležitější je péče na jaře

První jarní paprsky nás lákají ven. Je nutné zkontrolovat jaké škody se objevily na zahradě přes zimu. Co bude potřebovat opravit a zrenovovat. Trávník potřebuje po zimě náležitou ozdravnou kůru. Shrabat zbytky listí, provzdušnit a případně dosít holá místa.

V závislosti na počasí přichází ke sklonku jara mnohdy ke slovu křovinořezy. Kdo někdy s křovinořezem sekal jistě ví, že opravdu záleží na výběru toho pravého stroje. Křovinořez by měl být dokonale vyvážený, s měkčenými dvouramennými zádovými popruhy, s nastavitelnou rukojetí pro pohodlí a komfort obsluhy. O dokonalou práci se pak postará kvalitní motor a strunová hlava. Jen tak nebudete mít po hodině sekání pocit, že jste skládali metrák uhlí a výsledný efekt posečené plochy bude dokonalý.

Plánujete-li zakládání okrasných i užitkových záhonů a nechcete strhnout záda nad rýčem a po večerech ošetřovat ruce plné krvavých puchýřů, pak je pro vás ideálním pomocníkem rotavátor. Zvládnete tak s minimem námahy připravit menší květinové záhony, ale i větší políčka pro výsadbu brambor nebo jiných zemědělských plodin pro domácí potřebu.

V létě hraje prim péče o trávník

V létě se všichni zahrádkáři těší z prvních výpěstků na svých zeleninových zahradách – rajčata, okurky, papriky, ale také jahody, rybíz, třešně nebo třeba meruňky… Vzkvétá bylinková zahrádka a květinové záhony obdivují všichni kolemjdoucí. To se však neudělá samo… a mnohý zahrádkář si v podvečer ještě posteskne, že by měl posekat trávník. A péče o užitkovou zahradu by měla být vyvážená náležitým relaxem třeba právě na krásně střiženém trávníku s hrnkem kávy a domácí bublaninou.

Na menší plochy je vhodné si pořídit kvalitní sekačku, ideálně s pojezdem. Novinkou v zahradních sekačkách je pak travní sekačka HONDA s integrovaným mulčovacím systémem, kde jednoduše otočením tlačítka sekáte, sekáte a mulčujete nebo sekáte a sbíráte trávu do sběrného koše. Trávník tak posečete snadno během chvilky a opravdu si v podvečer můžete vychutnat zaslouženou odměnu a nechat odpočinout nohám brouzdáním ve voňavém čerstvě posečeném pažitu s prvními kapkami večerní rosy.

S většími plochami si pak hravě poradí zahradní traktor. Tento pomocník navíc zvládne i další práce na zahradě s ovocným sadem a políčkem s brambory a řepou. Integrované tažné zařízení zvládne převést jakýkoliv náklad.

Červenec a srpen bývají také ve znamení střihu živých plotů. Zde pak mezi pomocníky hraje prim AKU zahradní technika. Tyto zahradní stroje jsou lehké, tiché, šetrné k životnímu prostředí a snadno se ovládají. Takovému stroji je jedno, jestli venku sprchlo nebo je vlhko. S elektrickým plotostřihem by si v lehkém mrholení na údržbu a prořez troufl snad jen sebevrah… s AKU nůžkami na živý plot to zvládnete bezpečně i za méně příznivého počasí. Moderní AKU baterie mají vynikající výdrž, už se nikdy nebudete muset trápit s přívodní šňůrou a obávat se nebezpečí v podobě přeseknutého kabelu.

Pokud si pořídíte například plotostřih, travní vyžínač nebo fukar od HONDY, můžete jednu AKU baterii využít do všech těchto strojů, Je totiž kompatibilní mezi jednotlivými zahradními pomocníky.

Na podzim nepodceňte úklid

Léto se pomalu přehouplo do podzimu a zahradu je potřebné pořádně zazimovat. Vyrýt cibuloviny a přichystat je k zimnímu spánku, sklidit poslední úrodu, připravit záhony na zimní měsíce. Poslední péči vyžaduje trávník – nesekejte ho však příliš na krátko. Před posečením je nutné pohrabat veškeré spadané listí. Hrábě – nebo fukar? Moderní doba si žádá moderní techniku a s fukarem listí bude podzimní úklid zahrady zábavou pro celou rodinu. Tohoto výkonného pomocníka oceníte také při odklízení prachu a jiných navátých nečistot z cestiček, pergol a zahradních altánů.

V zimě zahrada spí jen zdánlivě

V zimě je ten pravý čas na odpočinek. Zahrada nerušeně odpočívá a regeneruje síly na další sezónu a odpočívat byste měli i vy. Jenže při pohledu na zasněženou příjezdovou cestu, chodník i vstup do domu moc lenošit nejde. Pak přichází na řadu buď smeták a hrablo na sníh a všechno pěkně „růčo-fůčo“ odklidit… Bolavá záda, puchýře, zima a skučící vítr. A prohrnutá cesta je během noci opět zcela zachumelená a vy můžete vyrazit znovu. I zde je však jednoduché řešení v podobě domácí sněžně frézy. Ta napadaný sníh zvládne rychle, snadno a vy se nebudete cítit jako zpráskaný pes, ale spíše jako po lehké procházce na čerstvém jiskrném zimním povětří.

Mnoho zdaru v celoroční péči o zahradu vám přeje specialista na zahradní stroje HONDA!

Autor: HONDA (text a foto)

Související články

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu 8  fotek

Čas na výběr travní sekačky pro vaši zahradu

Pokud chcete mít na zahradě hustý a krásně zelený pažit, pak je nejvyšší čas na to, ho po zimním spánku vzkřísit. Shrabat loňské listí a větvičky, ...


Zahrada na klíč? 11  fotek

Zahrada na klíč?

Ten příběh se opakuje často: dům je konečně pod střechou, šťastní majitelé se stěhují, někdy ještě není ani barva na fasádě. Okolí domu připomíná boji ...


Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez! 7  fotek

Přerůstá vám tráva přes hlavu? Správný čas na křovinořez!

Léto, dovolená, pohoda, koupání, relax… jenže ani v tenhle odpočinkový čas nelze opomenout péči o zahradu a o trávník. Na sečení velkých ploch je n ...


Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě 1  fotek

Křovinořez HONDA Versatool pro celoroční práci na zahradě

Křovinořez je jednoúčelový pracovní nástroj. To však neplatí o křovinořezu HONDA Versatool. Díky vychytávce v podobě systému „Push & Click“ se jedn ...


Kvalitní sekačky trávu nepoškodí 7  fotek

Kvalitní sekačky trávu nepoškodí

Nevěřte tomu, že tráva vydrží všechno, že je to prostě nezmar. Ublížit ji můžeme i špatnou péčí. Třeba nevhodně posečená plocha kazí celkový dojem ze ...


Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy 7  fotek

Robotická sekačka, pomocník pro dokonalou péči o trávník bez námahy

Možná uvažujete o koupi robotické sekačky – a není divu. Tito chytří robotičtí pomocníci se stávají cenově dostupnější. Robotická sekačka ušetří sp ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×