Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Čelovka Fenix HL35 - výkonný světelný dříč

Čelovka Fenix HL35 - výkonný světelný dříč

Počasí sice v některých dnech již nesměle připomíná blížící se jaro, ale dny jsou stále velmi krátké a brzký soumrak znesnadňuje kutilské práce doma i v okolí domu. Robustní čelovka Fenix HL35 s maximálním výkonem 450 lumenů a dlouhou výdrží vám umožní v pracovnícj činnostech pokračovat i odpolední západ slunce. Navíc díky díky své pevné konstrukci odolá všem rozmarům počasí.

reklama

V nejsilnějším BURST režimu osvětlíte své okolí 450 lumeny, pokud zvolíte decentní nejnižší režim nazvaný příznačně měsíční svit, vydrží vám čelovka svítit neuvěřitelných 25 dní v kuse.

Čelovka nabízí velkou variabilitu co se druhu napájení týká. Volit můžete jak alkalické či NiMH tužkové baterie, tak také li-ion akumulátory typu 14500. Maximálního světelného výkonu 450 lumenů v BURST režimu dosáhnete právě při použití dvou li-ion akumulátorů, nejdelší dobu výdrže svícení má na alkalické baterie. V nejnižším Moonlight režimu se ze světla o 0,5 lumenech, postačujícím pro čtení či orientaci v místnosti, můžete těšit již zmíněných 25 dní. Kromě standardních odstupňovaných pěti režimů svícení je k použití připraven také výstražný SOS mód. Doplňková červená LED značky Nichia s dvěma režimy svícení usnadňuje adaptaci očí na tmu a jejím světlem například nepřitáhnete nežádoucí pozornost komárů, což oceníte hlavně v letních měsících.

Pevná celokovová konstrukce čelovky je nárazuvzdorná a v souladu s mezinárodním standardem IP68 prachotěsná a vodotěsná až do 2 metrové hloubky. Speciálně strukturovaný reflektor vytváří světelné haló o celkové šířce 90° s intenzivněji prosvětleným ohniskem, které dosvítí až do vzdálenosti 90 metrů. Čelovku lze pohodlně ovládat pomocí dvou tlačítek. Větším z nich aktivujete a cyklicky ovládáte režimy bílého světla, menší tlačítko potom umožňuje nezávislé ovládání červeného světla. Další významnou devízou této čelovky je teplý odstín bílého světla, tzv. neutral white, který poskytuje moderní dioda XP-G2 americké firmy Cree. Proto se můžete spolehnout na věrnější a kontrastnější podání barev v terénu než u běžného „studeného“ světla.

Čelovku Fenix využiteje nejen při práci, ale stejně tak se hodí k zájmovým outdoorovým aktivitám, na kempování či turistiku. Výkonnou spolehlivou čelovku se také vyplatí vozit v autě pro nenadálé situace jako je například výměna kol či hledání přemětů v neosvětleném zavazadlovém prostoru. V neposlední řadě použití čelovky při chůzi na neosvětlené silnici výrazně zvyšuje vaše bezpečí.

Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HL35 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix.

Autor: Kronium.cz (text a foto)

Související články

Svítilna Fenix E20 - malá, ale neuvěřitelně výkonná 25  fotek

Svítilna Fenix E20 - malá, ale neuvěřitelně výkonná

Moderní technologie nás obklopují a provázejí na každém kroku a v mnohém nám pomáhají. Nejde jen o počítače, ale i například o výkonné a úsporné le ...


Posviťte si čelovkou od Fenixu 27  fotek

Posviťte si čelovkou od Fenixu

Chodíte v noci na ryby, táboříte v přírodě nebo se občas po tmě proběhnete přírodou či parkem? Chcete mít v autě pořádnou svítilnu, aby vás nezasko ...


Nabíjecí čelovka Fenix HP25R vyniká dvoureflektorovou konstrukcí a univerzálností 4  fotek

Nabíjecí čelovka Fenix HP25R vyniká dvoureflektorovou konstrukcí a univerzálností

Možnost volby širokého a dálkového kuželu, dobíjení akumulátoru přímo v bateriovém pouzdře i doplňková červená LED dělají z čelovky Fenix HP25R zaj ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×