Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Červencový Zahrádkář na stáncích

Červencový Zahrádkář na stáncích

V červenci to už na zahradě i na terase běží na plné obrátky. Abyste tu krásu uchovali po dlouhou dobu, měli byste tomuto tempu stačit. Každých 7 až 10 dní přihnojit okrasné květiny v nádobách, odstraňovat odkvetlé květy, zaštipovat rajčata, vyvazovat popínavky, co nejčastěji sekat trávník a hlídat vodu v zahradních jezírkách či bazénech. Do toho nesmíte zapomenout sklízet tu lahodnou úrodu kolem sebe, péct, zavařovat, užívat si s dětmi prázdnin a samozřejmě si večer najít čas na grilování s přáteli. Abyste si celé to krásné období užili v klidu a bez starostí, o to se postará časopis Zahrádkář, váš rádce pro zahradu i domácnost.

reklama

V červencovém čísle se mj. dočtete:

Astra vládne letním vázám

Řezané astry nemají mezi letničkami konkurenci. Květy na dlouhých stopkách vydrží ve váze déle než týden. Je však třeba pamatovat na některá úskalí, která hrozí při pěstování. Musíte být připraveni rychle reagovat na fuzáriové vadnutí, dbát na to, abyste astry nesázeli po lilkovitých rostlinách, například po rajčatech a včas dokázali „vyhnat“ z porostu mšice. Pokud dodržíte pár základních zásad, o kterých časopis Zahrádkář informuje na straně 30, odmění se vám královna letniček bohatými květy.

Třešně – nové odrůdy či návrat ke klasice

Co největší a nejsladší — takové jsou představy dětí o ideální odrůdě třešní. Každá odrůda má své specifické využití a své místo na slunci. V červencovém Zahrádkáři představujeme novější i starší osvědčené odrůdy třešní, které by rozhodně neměly ujít vašemu zájmu. Naším favoritem je odrůda Tamara. Proč? To se dozvíte na straně 21.

Nedoceněná aronie se stává hitem zahrad

Aronie (temnoplodec černoplodý) bývá často mylně označována jako jeřabina černá. V českých podmínkách se tento středně vysoký keř téměř nepěstuje. Šťáva aronie je přitom označována za jeden ze zázraků přírody. Plody jsou plné vitaminů a minerálů dalších cenných látek. Navíc se jedná o nenáročnou rostlinu, která je vysoce mrazuvzdorná a nemá žádné speciální požadavky na půdu. Vše potřebné o aronii se dozvíte od strany 24.

Hnojte s rozmyslem

Přírodní zásoba živin v půdě je omezená, a tak je třeba čas od času pro zajištění uspokojivých výnosů sáhnout k přihnojování. Ideální je samozřejmě vlastní kompost, který je zárukou kvality a nezávadnosti. Hnojení je zkrátka věda, ke které je třeba přistupovat s rozmyslem. Na straně 48 vám červencový Zahrádkář sdělí, jaké jsou nároky půdy na živiny a jak je naplnit.

Zahrádkářka

Pravidelná příloha Zahrádkářka, ukrytá uvnitř časopisu Zahrádkář, obsadila do hlavní role červencového čísla jahody. Naši čtenáři se totiž pochlubili těmi nejlepšími recepty, které slaví úspěchy. Do redakce časopisu tak přišel například recept na bezkonkurenční jahodovou zmrzlinu, křehkou roládu a dokonce i na lehký jahodový salát.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Zahrádkář červenec 2014 2  fotek

Zahrádkář červenec 2014

V červencovém čísle časopisu se dozvíte, jak se zúčastnit srpnové soutěže Letních tykví na výstavišti Olomouci a zářijové soutěže v Litoměřicích. N ...


Srpen v zahradě 6  fotek

Srpen v zahradě

Ačkoliv je srpen nefalšovaný letní měsíc a přes den sluníčko pěkně připaluje, ráno a večer již bývá chladněji a den se výrazně zkrátil. Střídání teplo ...


Křehký koláč s třešněmi 8  fotek

Křehký koláč s třešněmi

Také vám sluníčko na začátku června popohnalo úrodu na zahradě nebo v sadu? Nám se povedlo část třešní zachránit nejen před špačky, ale i před následn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×