Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tipy na zdobení vánočního stromečku a místnosti

Tipy na zdobení vánočního stromečku a místnosti
Kromě výzdoby nezapomínají české rodiny ani na obyčeje. V průzkumu obsadila první tři místa společná večeře, dárky pod stromečkem a pečení vánočního cukroví. Objevují se také další tradiční aktivity, například půst – čekání na zlaté prasátko, betlém, krájení jablíčka, hvězda v okně, návštěva půlnoční mše nebo ukrývání rybích šupin pod ubrus. Konkrétně zavěšení hvězdy do okna patří pro necelých 60 % domácností mezi nejčastější vánoční aktivity.
reklama

Desatero tradičního vánočního stromečku

1) S rodinou zvolte druh vánočního stromečku, který máte nejraději. Vybírat můžete z již uřezaných nebo pro něj zajet do lesní školky.

2) Stojan stromečku se často nemění. Důležitá je stabilita a dostatek vody pro stromeček, aby vydržel až do Tří Králů. Pokud vizuálně neladí s ostatními ozdobami, zapojte děti, rodinu a dejte stojanu nový oblek.

3) Abyste si pohled na stromeček užili, je důležité i jeho umístění v místnosti. Měl by být dobře viditelný a mít kolem sebe dostatek místa na průchod. V případě, že jste si vybrali malý stromeček, můžete ho postavit na stoličku nebo stůl.

4) Slavnostní atmosféru podpořte kobercem nebo vyšívaným ubrusem.

5) Zvolte jednotný styl dekorování a nekombinujte přírodní ozdoby s moderními prvky.

6) Nebojte se použít další doplňky - mašle, svíčky či ozdobné řetězy, které dodají stromečku domácí a osobitý styl.

7) Letošní Vánoce představují návrat k tradicím a typickým českým symbolům. Módní budou tradiční tvary (andílek, hvězdička apod.), přírodní materiály (dřevo, sláma, sklo) či ručně vyrobené ozdoby, k nimž získáte i osobnější vztah.

8) Součástí tradiční výzdoby je i osvětlení. Dříve se používaly klasické svíčky a dnes je zastupují bezpečnější elektrické. Abychom si však zachovali kouzlo hořící svíce, umístěte je na krbovou římsu k věnci, na stůl či okno.

9) Ozdobený stromeček by měl ladit s ostatními dekoracemi v místnosti a domě.

10) V duchu tradic umístěte na vrchol stromečku hvězdu, která symbolizuje naplnění věčnosti.

Autor: Orion (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Desatero tipů pro balení vánočních dárků 9  fotek

Desatero tipů pro balení vánočních dárků

Jak zabalit vánoční dárky, aby pod stromkem vypadaly co nejlépe a udělaly obdarovaným radost? Ideální je zvolit takové barvy a vzory, které budou l ...


Trendem Vánoc bude návrat k tradičním českým symbolům 8  fotek

Trendem Vánoc bude návrat k tradičním českým symbolům

Vánoce patří k nejvíce prožívaným a připravovaným svátkům v roce a podle průzkumu agentury STEM/MARK je tráví až 96 % Čechů v rodinném kruhu. Jen stěž ...


Vánoční ozdoby trochu jinak 7  fotek

Vánoční ozdoby trochu jinak

Také stále vymýšlíte nové a nové dekorace na Vánoce? Chcete mít každý rok jiný stromeček? Nápadů na výzdobu není nikdy dost. Zkuste letos ozdoby z pol ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×