Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Češi jsou kutilové, odměňují se pivem

Češi jsou kutilové, odměňují se pivem

Více než 2/3 českého národa se považují za manuálně zručné a ve volném čase se věnují kutilství. Čeští kutilové do tohoto hobby investují průměrně 10.075 korun za rok, což je kupříkladu o zhruba 300 korun více, než činí průměrný roční náklad kutilů na letní dovolenou za jednoho člena rodiny. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu společnosti ppm factum research, který byl realizován mezi pěti sty respondenty pro pivovar Velkopopovický Kozel, jež dlouhodobě řemeslnou dovednost a kutilství podporuje. V pivovarech se odjakživa soustředila celá řada řemeslníků. I v dnešní době pivo vaří lidé, kteří dělají své řemeslo s nadšením a láskou. Naším záměrem je docenit všechny, kteří svou práci odvádí poctivě.

reklama

Zlaté české ručičky neboli zlatorukost je jev, který je u nás hojně rozšířen. Alespoň česká populace má v tomto ohledu naprosto jasno. 85 % respondentů označilo naší domovinu v porovnání s ostatními národy za nejvíc kutilskou zemi v Evropě. Velkopopovický Kozel se proto rozhodl zjistit více o tomto ryze českém fenoménu. Je překvapením, kolik Čechů se i v dnešní moderní a uspěchané době kutilství věnuje. Nicméně průzkum ukázal i hodně jiných zajímavostí spojených s našimi hobby.

Kutíme pravidelně i desítky hodin měsíčně

Češi jsou ochotní do kutilství investovat nemalé finance, které předčí i ostatní náklady v rámci trávení volného času. Tato skutečnost platí především pro ty, kteří bydlí v rodinných domech. Lidé žijící v bytech naopak utratí více za rekreace. Navíc oslovení kutilové odhadují, že nad rámec pracovní doby odpracují při kutění další plné 2 měsíce (43,5 směny). Zároveň se nejedná o nárazovou činnost. Většina Čechů se kutilství věnuje pravidelně a to zejména přes léto, kdy touto činností stráví v průměru 35 hodin měsíčně. Ani přes zimu, která je nejslabší sezónou, kutilové nespí a pracují průměrně 22 hodin měsíčně.

Kutil je ten, kdo umí…

Za pravé kutilství a zlatorukost se v Čechách považují činnosti, které za sebou nechávají hmatatelný výsledek (postavení pergoly, zahradního domku, boudy pro psa, plotu nebo výroba krmítka pro ptáky) nebo vedou k zútulnění domova (malování, tapetování, připevnění poličky, sestavení nábytku nebo pověšení lustru). Banální úkoly, jako je například namazání pantů u dveří, sekání trávy nebo výměna žárovky, naopak většina národa za kutilství jako takové nepovažuje. Z výzkumu však vyplývá i to, že za kutilství označuje více než ¼ Čechů sledování hobby pořadů a čtení hobby časopisů. Není se ovšem čemu divit, vždyť jsou právě pro kutily určené.

Odměnou za práci je nejčastěji pivo

Po dobře odvedené práci je na místě odměna. Pro většinu kutilů je tím pravým oceněním dobrý pocit a skutečnost, že udělali sobě i jiným radost. 58 % z nich se se svými výtvory chlubí převážně rodině a nejbližším přátelům. Co se týče materiální odměny, jako první si většina kutilů vzpomene na dobře vychlazené pivo, které si po práci dopřeje 13 % z těch, kteří se za kutily považují. Mezi muži je to potom téměř 1/5 (19 %). Názor žen je na pivo po práci mnohem silnější. 33 % by kutilům pivo po práci dopřálo. Příjemným zjištěním je také fakt, že právě Velkopopovický Kozel je značkou piva, která je nejčastěji s kutilstvím spojována.

Autor: Velkopopovický Kozel (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Stůl pod počítač 18  fotek

Stůl pod počítač

Počítače nám vstoupily do bytů jako užiteční pomocníci. Potřebují však prostor. Dříve se muselo najít místo pro objemné monitory. Poté je vystřídaly p ...


Selská polička 17  fotek

Selská polička

V každé chatě nebo chalupě najde místo polička, na kterou můžeme vystavit oblíbené hrnečky, kořenky nebo třeba hmoždíř či kafemlýnek po babičce. Po ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×