Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Chcete se odlišit? Zvolte teakovou palubu.

Chcete se odlišit? Zvolte teakovou palubu.

Jistě znáte tento stylový dřevěný povrch z trochu jiného použití, ale proč jej neumístit i v designovém interiéru. Možná vás napadne, jak taková podlaha vydrží v prostředí namáhaném vlhkostí a teplotními rozdíly. Tyto otázky jsou samozřejmě na místě a je třeba důkladně dbát na výběr špičkové dřeviny a pečlivost provedení celé systémové skladby.

reklama

V případě použití v interiéru i exteriéru je nutné pod samotnou podlahou zajistit i dokonalou hydroizolační vrstvu, ideálně takovou, která zvládá přenášet namáhání od změn vlhkosti a teploty v podlaze a podlahovině, zvláště pak při podlahovém vytápění. Systémové řešení představuje SikaBond-T8 pro vytvoření souvislé hydroizolační vrstvy. Má velmi vysokou přídržnost na podklad a snadno se roztírá do plochy pomocí zubového a hladkého hladítka. Na něj se celoplošně lepí podlahové prvky do kompatibilního bezrozpouštědlového PU lepidla SikaBond-52 Parquet.

Sika nabízí pro použití na lodích, ale i v interiéru systémové řešení nazvané Sika DeckCaulking System. Ten zajišťuje jak hydroizolaci plochy, tak přilepení a efektové spárování dřevěné podlahy. Takto izolovaná, přilepená a vyspárovaná podlaha splňuje vysoké požadavky při použití ve vlhkém a teplém interiéru. V daném případě bylo tímto systémem položeno celkem 50 m2 podlahy a navíc byl takto zhotoven i pult pro umístění umyvadla. Tento prvek vyjadřuje kreativitu architekta a novou možnost použití unikátního vzhledu. Jako finální dřevina bylo dle účelu místnosti zvoleno IPE v ploše 20 m2 a pro druhý prostor TEAK v ploše 30 m2.
Přebroušená podlaha byla ve finální fázi realizace ošetřena kvalitním teakovým olejem SikaTeak Oil. Díky oleji se zvýší životnost, usnadní údržba a zvýrazní vzhled podlahy. Olej je kompatibilní s černým brousitelným PU tmelem Sikaflex-11 FC+.

Takto izolovaná a přilepená podlaha splňuje vysoké nároky i při použití ve vlhkém a teplém interiéru. Černé spáry, které jsou typické pro vzhled teakové paluby jsou zhotoveny z trvale pružného PU tmelu Sikaflex-11 FC+ v černé barvě. Při aplikaci je nutné dodržet postup penetrace boků spár pomocí přípravku Sika Primer-3 N a na dno spáry vložit separační fólii, např. tenkou pásku z audiokazety. Tmel aplikujeme správně zaříznutou špičkou kolmo na spáru a nad spárou ponecháme mírný přebytek, po vytmelení spáry můžeme použít špachtli pro zatření a odstranění přebytků. Tmel Sikaflex-11 FC+ se po vytvrdnutí přebrousí, stejně jako celá plocha, aby byl zajištěn jednotný vzhled podlahy. Tento tmel si díky brousitelnosti jistě najde i další uplatnění při pokládce jiných podlah.

Přebroušenou podlahu ve finální fázi realizace doporučujeme ošetřit kvalitním teakovým olejem, např. SikaTeak Oil. Díky oleji se zvýší životnost, usnadní údržba a zvýrazní vzhled podlahy. Olej je kompatibilní s PU tmelem Sikaflex-11 FC+.

Zde vidíte, že řešení původně určené pro luxusní jachty a zámořské lodě je možné snadno převzít a použít i v interiéru nebo při použití na balkónu či terase. Kompletní systém je vysoce odolný vůči vnějšímu prostřední, povětrnostním vlivům, mechanickému namáhání, slané vodě apod. Tak proč se neodlišit?

Sika DeckCaulking System

1. PU hydroizolace SikaBond-T8
2. PU lepidlo SikaBond-52 Parquet
3. penetrace Sika Primer-3N
4. černý PU tmel Sikaflex-11 FC+
5. olej SikaTeak Oil

Teaková paluba v interiéru rodinného domu

Podle požadavků investora naplánoval architekt v domě rozsáhlé prostory pro odpočinek pracovně vytížené rodiny. Luxusní koupelnu s privátním wellness obsahující bazén, saunu, vířivku, sprchový kout a místo pro odpočinek. Dva hlavní prostory jsou vzájemně propojeny a přes francouzská okna poskytují nádherný výhled do zahrady. Jelikož prostory plní částečně odlišnou funkci, zvolil architekt po dohodě s investorem vzhledově rozdílné typy dřeviny. Spojujícím prvkem je pokládka v systému a vzhledu dřevěné paluby jachty. Tzv. DeckCaulking System je pro svůj jedinečný vzhled a funkčnost s oblibou používán na jachtách a zaoceánských lodích. Původní určení, i díky vysoké odolnosti vůči vlhkosti a namáhání, přímo vybízí k použití také v interiéru nebo exteriéru, v místnostech jako jsou koupelny, sauny, wellness, balkony, apod.

Při pokládce podlahy byl využit i další inovativní systém společnosti Sika. Nanášení polyuretanového lepidla bylo provedeno pomocí pneumatického zařízení SikaBond Dispenser-3600. To pracuje na stlačený vzduch, je plněno dvěma monoporcemi, každá o objemu 1800 ml. Lepidlo SikaBond-52 Parquet se v jednom kroku nanáší na plochu v šíři 30 cm. Tímto způsobem se nanáší lepidlo jako pro celoplošný způsob lepení a při této pokládce bylo dosaženo ustálené spotřeby 750 g/m2. Aplikátor výrazně usnadňuje nanesení lepidla, snižuje námahu, udržuje rovnoměrnou spotřebu a zvyšuje efektivitu na zakázce. SikaBond Dispenser je dostupný i ve variantě pro jednu monoporci s pohonem na stlačený vzduch nebo akumulátory.

Zde vidíte, že řešení původně určené pro luxusní jachty a zámořské lodě je možné snadno převzít a použít v jiném prostředí, tak proč se neodlišit?

www.sika.cz

Autor: Sika CZ (text a foto)

Související články

Hydroizolace koupelny a sprchy

Stavební konstrukce, které budou přicházet do kontaktu s vlhkostí nebo vodou, je nutné důkladně izolovat. Především se jedná o prostory, jako je koupe ...

Jaký povrch zvolit, aby byla vaše terasa krásná a funkční zároveň? 2  fotek

Jaký povrch zvolit, aby byla vaše terasa krásná a funkční zároveň?

Déšť, teplotní výkyvy i další rozmary počasí mohou na vaší terase způsobit pěknou neplechu, která snadno skončí průsakem vody do konstrukce. Přečte ...


Jak snadno na izolaci koupelny a sprchového koutu 11  fotek

Jak snadno na izolaci koupelny a sprchového koutu

Stavební konstrukce, které budou přicházet do kontaktu s vlhkostí nebo vodou, je nutné důkladně izolovat. Především se jedná o prostory, jako je koupe ...


Sanace vlhkého zdiva

Puchýřování nátěrů, odlupující se tapety, plísně, rozkládající se dřevo, zatuchlý zápach - to jistě není příjemné prostředí pro bydlení. Příčinou je v ...

Podlaha v garáži Sikafloor

Podlahy patří k nejvíce namáhaným částem objektu. Proto musí vykazovat vysokou odolnost vůči mechanickému a chemickému namáhání, a to bez negativního ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×