reklama

Dřevěné hřiště pro radost a dobrou kondici dětí

Když se rodina rozrůstá o nové děti nebo vnoučata, na zahradě jejich pohybové aktivitě sotva stačíte. Děti běhají, hemží se, než se nadějete, vyšplhají se do koruny stromu. A tak vás možná napadlo jejich energii trochu usměrnit, soustředit ji do jednoho místa a vybudovat pro ně v obytné části zahrady či na dvorku sportovní a hrací koutek. Inspirovat vás může třeba Jungle Gym.

i (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)
Dětské dřevěné hřiště pro radost vaši i vašich dětí (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)

Každý, kdo pozoroval děti při dovádění, to potvrdí: když mohou, tak běhají, skáčou, lezou na stromy, ploty a „po výškách“, honí se a postrkují, kutálejí se po zemi v jednom klubku. Nebo si „stavějí“ hrady a stany, kam se ukryjí před zraky dospělých.

Při takové zábavě se ale děti mohou i poranit, nebo si jinak ublížit, a proto je lepší mít jejich hrátky alespoň trošku pod kontrolou.

Robustní šplhací věž Jungle Farm se zdvojenou podestou je vybavena plátěnou střechou. K podestě může být připojena skluzavka (nebo dvě). Tento set lze rozšířit o verandu a pískoviště. Věž se pomocí doplňkových prvků rázem promění třeba v pozorovatelnu nebo v kapitánský můstek.

Kapitánský můstek? Proč ne
i (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)
Kapitánský můstek? Proč ne

Proč tomu tedy šikovně nepomoci výběrem vhodných hracích prvků, třeba pořízením dřevěného dětského hřiště? U rodinného domku nebo na zahradě se vždy kousek místa najde a při šikovně zvoleném základu ho zájemci mohou doplňovat tak, aby rostlo stejně s potřebami a schopnostmi dítěte.

Jungle Gym – tělocvična jako džungle je opravdu příhodným názvem pro místo dětských her a radovánek. Tento systém není jen prostředek k veselému a bujarému uvolňování nadbytečné energie, kterou děti překypují. Díky svým doplňkům povzbuzuje Jungle Gym dětskou fantazii, pohybové schopnosti, rozvíjí koordinaci pohybů, pomáhá dětem sílit, a to vše pod oním nenápadným dozorem dospělých a v bezpečném prostředí domova.

Děti mohou dovádět pod nenápadným dozorem dospělých
i (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)
Děti mohou dovádět pod nenápadným dozorem dospělých

Trocha teorie – pro bezpečí dětí a pro váš klid

Společnost Jungle Gym, s níž u nás spolupracuje na výrobě a distribuci firma Vladeko, vyvíjí vybavení pro privátní dřevěného hřiště již od roku 1995 a její produkty jsou známé jak zajímavým designem, tak provedením s důrazem na bezpečnost a trvanlivost. Všechny prvky jsou certifikovány v závislosti na jejich správném použití. Návrhy sestav odpovídají bezpečnostním normám pro privátní použití, tedy EN 71-1, -2, -8 a -9.

Navíc jsou nabízené herní sety vybaveny mnoha bezpečnostními komponenty. Pokud mají rodiče obavy, že by se děti mohly poranit, mohou si být jisti – výrobce na prvotní bezpečnost myslí a sestavy mají ve výbavě například chránič proti nárazu hlavy do příčného svlaku, žebřík je opatřen protiskluzovými příčkami, pro lezení nechybí pomocná madla, šrouby se překrývají speciálními krytkami a podobně.

Šrouby jsou z bezpečnostních důvodů schovány pod speciálními krytkami
i (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)
Šrouby jsou z bezpečnostních důvodů schovány pod speciálními krytkami

Skluzavky jsou vyrobeny z plastu, odolného mechanickému namáhání i UV záření. Krátká skluzavka má autodráhu. Skluzavky jsou pro obě velikosti certifikovány a atestovány dle platné legislativy a splňují normu ČSN 71 pro hračky.

Víte, co vaše dítě potřebuje?

Malé děti potřebují pro své hry pískoviště. To lze zakoupit v několika velikostech, bez krytu či opatřené krytem, aby nelákalo kočičky anebo i pejsky ze sousedství. Může stát o samotě nebo je lze zakomponovat pod některý ze systémů pro šplhání, klouzání a lezení.

Jakmile děti povyrostou, ocení houpačky, šplhací lana, sítě a skluzavky. Proto je dobré – podle místa v zahradě či na dvoře – zvolit set, který se dá postupně vybavit, nebo vybrat více samostatných prvků. Prodejce zájemcům dokáže poradit a doporučit klientům již oblíbené sestavy.

Škála prvků je skutečně bohatá a zájemci si mohou vybrat vybavení určené jak pro malé zahrady, tak pro velké prostory. V nabídce jsou také klasické houpačky, s jednou nebo se dvěma závěsnými sedačkami, které mohou být vyměněny za dětskou bezpečnostní houpačku, dále je zde šplhací žebřík nebo lano a rovněž dva typy skluzavek v několika barevných provedeních.

Pro malé dítě je vhodné vybavit pískoviště. Jak děti rostou, hrací prvky se mění
i (Zdroj: Jiří Kadrnka / Vladeko)
Pro malé dítě je vhodné vybavit pískoviště. Jak děti rostou, hrací prvky se mění

Díky tomu, že jsou dětská dřevěná hřiště Jungle Gym prodávána jako stavebnice, může se stavba hřiště stát i dobrou rodinnou zábavou, do níž se zapojí rodiče i děti. Zákazníci si jen koupí vhodné řezivo, doplňky a krabici, která obsahuje rozšířený montážní set, jenž zahrnuje pevné součásti, spojovací materiál, vrtáky, šroubovací bity a ostatní součásti, které potřebujete. Přehledný step-by-step (krok za krokem) návod zajistí, že se stavba stane jednoduchou a zábavnou rodinnou aktivitou.

Další informace najdete na www.junglegym.cz

Zdroj informací: Vladeko 

Publikováno: 10. 2. 2023, Autor: Elena a Vladeko (text), Jiří Kadrnka a Vladeko (foto), Profil autora: Redakce