Inspirace pro kutily – střecha s celoživotní zárukou

Stavíte dům a nevíte jakou krytinu použít na střechu? Návod na to, jak získat extrémně odolnou střechu s neobvyklou zárukou dokonce až 50 let, nabízí finská značka Ruukki. Její plechové krytiny mají řadu výjimečných vlastností, z nichž asi nejvíce vyčnívá právě padesátiletá záruka, která nemá na současném trhu konkurenta.

Inspirace pro kutily – střecha s celoživotní zárukou

Střecha s celoživotní zárukou?

Rekordní trvanlivost dokáže Ruukki garantovat díky dlouholetému vývoji materiálů a jejich kontinuálnímu testování na střechách ve velmi drsných atmosférických podmínkách na domácím skandinávském trhu. Na internetových stránkách www.ruukkistrechy.cz najdete jednoduchý návod na to, jak si krok za krokem vybrat tu nejlepší variantu střechy pro váš dům z hlediska kvality a trvanlivosti i z pohledu architektury a estetiky domu.

Nejdříve si na internetu během pár minut „postavíte“ dům, který nejlépe odpovídá stylu toho vašeho. K dispozici je široká škála barevných fasád nebo použitých oken. V dalších krocích už následuje volba konkrétní plechové krytiny. Vybírat můžete mezi dvěma různými taškovými profily – oblíbeným Monterrey a luxusnějším profilem Elite. Tradiční falcovaná krytina Classic se hodí pro moderní architekturu i historické stavby. V blízké době přibude i jednoduchá a elegantní novinka Decorrey za velmi výhodnou cenu.

Pro vzhled celého domu je zásadní výběr barvy krytiny. V každém profilu je k dispozici celkem 9 barevných odstínů od odvážné modré nebo zelené či bílé, až po velmi vyvážené a konzervativní červené, hnědé nebo šedé barvy. Kvalitní doplňky a okapové systémy jsou nezbytností. Jejich barvu zvolíte jednoduchým kliknutím. Můžete je nenápadně sladit do stejného odstínu s krytinou, nebo je přiznat barevným odlišením.

Každopádně se lze spolehnout na kvalitu povrchových úprav, například okapy dodává výrobce pouze v prémiové povrchové úpravě Pural, která je zárukou stejné životnosti jako u střešních dílců. Máte vybráno? Klikněte na tlačítko „Hotovo“. Obrázek střechy, kterou jste vytvořili, vám přijde mailem.

Z domova nebo z kanceláře můžete pohodlně získat také nabídku na svou novou střechu. V sekci „Zaměřte si střechu“ můžete vyplnit podrobnosti o tvaru a rozměrech své střechy, připojit fotografie nebo popis atypických detailů, upřesnit dříve vybraný typ, povrchovou úpravu a barvu krytiny i všech doplňků a okapů. Systém vám opět automaticky přepošle dokument k archivaci a následně vás s konkrétní nabídkou zkontaktují specialisté společnosti Ruukki.

Střecha s celoživotní zárukou: originál na míru

Střecha s celoživotní zárukou: originál na míru
Střecha s celoživotní zárukou: originál na míru

Střešní krytina Ruukki je vždy originál vyráběný na míru pro každého zákazníka. Po precizním doladění nabídky a projektu střechy s firemními specialisty putuje zakázka do výroby. Do deseti dnů od objednání přitom můžete krytinu pokládat. Celý systém je navržen tak, aby zásahy do krytiny byly na stavbě co nejmenší a aby se střecha pokud možno montovala z dodaných desek a komponentů přesných rozměrů. Tím dochází k úspoře času i peněz při realizaci.

Lehká střešní krytina Ruukki nachází uplatnění u novostaveb i rekonstrukcí v běžných podmínkách i extrémních polohách a nadmořských výškách. Při rekonstrukcích je velkou výhodou až 10 krát nižší hmotnost, díky níž často odpadne jinak nutná výměna krovů. Za dobrou cenu získáte v případě Ruukki výjimečnou jistotu pro střechu nad svou hlavou s bezkonkurenční zárukou životnosti.

Více informací získáte na www.ruukki.cz.

Autor: Elena a Ruukki (text), Ruukki (foto)

Související k tématu