reklama

Vady nátěrů XIII. - Skvrny

V minulém dílu jsme začali s problematikou skvrn. Dnes nás čeká poslední díl našeho seriálu Vady nátěrů a v něm probereme nízkou odolnost vůči skvrnám. Opět vycházíme ze zkušeností technických pracovníků společnosti Austis a.s., tradičního českého výrobce vodou ředitelných barev značky ETERNAL, www.barvy-eternal.cz.

Vady nátěrů XIII. - Skvrny

Nízká odolnost vůči skvrnám

Nízká odolnost vůči skvrnám
Nízká odolnost vůči skvrnám

Popis poruchy:

Na nátěru se tvoří skvrny a špína, které nejdou odstranit bez poškození nátěru.

Možné příčiny:

  • byla použita méně kvalitní nátěrová hmota, vytvářející porézní nátěrový film
  • aplikace vrchního nátěru na povrch bez základu nebo penetrace
  • zvětrání starého nátěru (otevření povrchu)

Odstranění poruchy:

Tvorbě skvrn je možné předejít vhodnou přípravou podkladu (penetrací, základním nátěrem, fungicidním přípravkem).Interiér: Podklad penetrujte FORTE penetralem. Skvrny od vytopení, cigaretového kouře a jiné, pronikající z podkladu, izolujte hmotou ETERNAL IN stop a nechte řádně zaschnout. Poté přetřete kvalitní interiérovou barvou ETERNAL IN, ETERNAL IN Plus.Exteriér a fasády: Znečištěná místa omyjte vodou se saponátem, opláchněte čistou vodou, přetřete kvalitní fasádní barvou SANATHERM B akrylát (silikon). Je-li stavba v blízkosti vegetace, je namístě k prevenci škod plísněmi, řasami, mechy apod., použít SANATHERM B silikon PREVENSIL. Rozdílu odstínu starého a nového nátěru zamezíte přetřením celé plochy.

Trápí vás jiná vada nátěru, než o jaké jsme teď psali? V našem Lexikonu pod heslem Vady nátěrů najdete postupně veškeré možné problémy s nátěry a jejich způsob řešení.

Publikováno: 29. 7. 2014, Autor: Austis (text a foto), Profil autora: Redakce