reklama

Veselé figurky z vajec

Velikonoce nejsou jen o malování vajíček a pletení pomlázky. Ovšem opravdu tradiční velikonoční svátky můžete prožít už jen v některých koutech republiky. Málokdo dnes dodržuje půst, při šedivém úterý nevymetáme pavučiny, ani si na popelečnou středu nesypeme popel na hlavu. Zelený čtvrtek je už o něco víc rozšířený (jídlo musí být ten den zelené) a pověru, že na Velký pátek se otevírají hory a vydávají své poklady, mohou děti znát z pohádek. V dnešní době si alespoň spousta domácností vyzdobí svůj byt. Taková velikonoční dekorace nemusí být nutně jen formou malovaných vajíček na míse. Zapojit do výroby velikonoční výzdoby můžete i děti.

Veselé figurky z vajec

 • vyfouknutá vejce
 • meruňková a růžová akrylová barva
 • zbytky bílého, meruňkového, růžového, světle zeleného, červeného, modrého a černého měkkého papíru
 • zbytky světle modrého a červeného hedvábného papíru
 • bílé samolepicí puntíky, ø 8 mm
 • černý, oranžový, červený a zelený permanentní fix
 • červená pastelka
 • Veselé figurky z vajíček - výroba velikonoční dekorace
  Veselé figurky z vajíček - výroba velikonoční dekorace

  Zajíček

  1. Vejce namalujte meruňkovou barvou a nechejte zaschnout.2. Uši, paže, podstavec na nohy a nohy přeneste z předlohy na meruňkový měkký papír a vystřihněte.3. Slepte podstavec na nohy.4. Vnitřní ouško, drápky a prsty u nohou namalujte oranžovým fixem. Pusu a nos namalujte černým fixem.5. Uši a paže nalepte zezadu.6. Na samolepicí puntíky namalujte zorničky a nalepte oči.7. Tváře domalujte nastrouhanou tuhou z červené pastelky.

  Domek

  1. Trávu přeneste na světle zelený měkký papír, střechu na červený a vystřihněte. Trávu slepte jako kroužek a zbytek odstřihněte.2. Červeným fixem namalujte na střechu cihly a slepte ji. Permanentním fixem namalujte okna, okenice a dveře. Dveře a okna obtáhněte černou, do oken namalujte kříže a kliku u dveří.3. Domek vlepte do kroužku z trávy.

  Domek
  Domek

  Prasátko

  1. Vajíčko natřete růžovou barvou a nechte zaschnout.2. Uši, paže, tlamičku, podstavec na nohy a nohy přeneste z předlohy na růžový měkký papír a vystřihněte.3. Podstavec na nohy slepte. 4. Červenou pastelkou namalujte nosní dírky a prsty u nohou.5. Uši a paže nalepte zezadu, tlamičku zepředu. Nohy nalepte pod podstavec.6. Pusu a zorničky namalujte černým fixem. Samolepicí puntíky nalepte jako oči.

  Trpaslík

  1. Vajíčko namalujte meruňkovou barvou a nechte zaschnout.2. Čepici přeneste z předlohy na červený měkký papír, vousy na bílý, kabátek na modrý, kalhoty na zelený, paže na meruňkový a boty na černý a vystřihněte.3. Kalhoty vzadu slepte. Kabátek nalepte přes kalhoty a rovněž vzadu slepte.4. Hlavičku z vejce připevněte lepidlem k tělu. Nalepte vousy. Čepici slepte, nasaďte a přilepte.5. Samolepicí puntíky nalepte jako oči a kousek zmačkaného červeného hedvábného papíru přilepte lepidlem jako nos.6. Pusu namalujte červeným fixem.7. Paže nalepte zezadu a nohy zespoda. Kousek zmačkaného světle modrého hedvábného papíru nalepte pod vousy jako knoflík.

  V knize Nejlepší nápady pro děti na celý rok vydané nakladatelstvím Anagram v edici TOPP najdete kreativní nápady pro děti od tří let věnované všem ročním obdobím a nejdůležitějším svátkům, jak je prožívají v průběhu roku. Díky výrobkům v této knize ještě lépe pochopí, co ke kterému ročnímu období nebo významnému svátku patří. Tvoření výrobků z různých materiálů (papír, barvy na sklo, plst, papírové tácky a talíře, šípky, šišky, žaludy a další přírodní materiály) podporuje zručnost dětí a zvyšuje jejich sebevědomí. A když je výrobek hotový, mohou se s ním hned pustit do hraní. Díky obrázkům, detailním návodům, předlohám, materiálům a vhodným výrobním technikám budou děti šťastné a rodiče pyšní. U každého výrobku je v knize uvedeno označení, pro jakou věkovou kategorii dětí je vhodný.

  Publikováno: 18. 4. 2014, Autor: Pavla (text), Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce