reklama

Máme pro vás tipy na dětské dřevěné houpačky a houpadla

Dětem uděláte největší radost, když jim na zahradě vytvoříte minihřiště. Na něm by nemělo chybět pískoviště, případně malý bazének, prolézačka, domeček, ale v první řadě houpačky a houpadla. Dobrou zprávou je, že vybudování houpačky není vůbec složité. Pokud máte trochu výtvarného citu a šikovné ruce, může se takové houpadlo stát i zajímavou zahradní dekorací.

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Houpačky a houpadla pro děti mohou mít roztodivné tvary (Zdroj: Pavel Zeman)

Při výrobě houpačky se v první řadě snažte, aby konstrukce byla bezpečná a stabilní. Sloupky klasické zavěšené houpačky zabetonujte asi 80 cm pod úroveň terénu a zajistěte je ocelovými táhly. Povrch pod houpačkou vysypte pískem nebo mulčovací kůrou. Houpačky ve tvaru klády také musí být ukotveny, aby nehrozilo jejich převrhnutí. Kolem houpačky musí být volný prostor.

S nimi si děti užijí spoustu legrace
i (Zdroj: Pavel Zeman)
S nimi si děti užijí spoustu legrace

Zajímavými houpadly jsou díly visící na řetězech upevněných do pevně zabudovaných kůlů. Kromě houpání slouží houpadla větším dětem i jako pohyblivé kladiny, na kterých si trénují motoriku. Opět je dobré nejbližší povrch kolem houpačky vysypat pískem nebo jiným materiálem, který případný pád dítěte změkčí.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 10. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce