reklama

Štípačka na dřevo

Štípačka je vhodná pro každého, kdo pravidelně – byť i jen jednou ročně – zpracovává dřevo. U štípaček platí, že šetří čas a tělo už od prvního špalku.

Štípačka na dřevo

Existují vertikální i horizontální štípačky na dřevo. Horizontální disponují obecně menším tlakem – kolem pěti tun. Jejich výhodou je menší velikost a nižší hmotnost. Vyhoví uživatelům, kteří zpracovávají dřevo v menším množství. Maximální délka štípaných polen je v tomto případě kolem 50 cm. Maximálně snadná obsluha je otázkou stisknutí jednoho či dvou tlačítek.

Vertikální štípačky na dřevo jsou určeny pro zpracovávání většího objemu dřeva. Zákazník by se ale při výběru neměl řídit pouze tlakem, jaký je konkrétní stroj schopen vyvinout, či maximální možnou délkou polena, ale především jistou „inteligencí“ stroje. Důležitější než maximální hodnoty u velikosti polen je rozpětí – ty nejlepší stroje zvládnou naštípat špalky dlouhé od 30 do 120 cm, což je dáno polohovatelností pracovního stolu.

Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo

Dalším hlediskem pří výběru štípaček na dřevo by také měla být otázka mobility, bezpečnosti a celkového komfortu při práci. Proto vždy vybíráme štípačky s robustní a celokovovou konstrukcí, které jsou vybaveny funkčními kolečky pro případné přesuny. U vertikálních štípaček by neměla chybět variabilní konstrukce klínu, která dává na výběr, zda polena půlit, nebo rovnou čtvrtit.

Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo

Co se pohonu týče, doporučujeme hydraulické štípačky s elektromotorem. Jde o spolehlivou, výkonnou a osvědčenou varianta, která je nenáročná na provoz. A při výběru štípačky nezapomeňte ani na záruku, která je u Mountfieldu nadstandardní až sedm let. Více na www.mountfield.cz.

Štípačka na dřevo
Štípačka na dřevo

Publikováno: 26. 8. 2012, Autor: Mountfield (text a foto), Profil autora: Redakce