reklama

Hnojení pokojových rostlin

Kdo by nechtěl mít doma palmu, jež by do bytu přinesla kousek vzdálených světů? Pořádná palma se ale všude nevejde. Tropickou zeleň však můžeme docela dobře nahradit dracénami, yukou, spoustou druhů fíkusů, nebo třeba téměř nezdolnou scheflerou. Aby nám dobře rostly a působily nám jen radost, přichází s novým výrobkem společnost AGRO CS.

Hnojení pokojových rostlin

Nemusíme mít zrovna skleník ani zimní zahradu. Přesto si uklidňující „zelený kout“ můžeme, pokud máme k rostlinám kladný vztah, klidně dovolit. Když mají dostatek světla, nepředstavují jmenované pokojovky na pěstování nějaký mimořádný oříšek. Chce to ale vědět, co potřebují, a včas jim to také poskytnout.

Dát rostlinám co chtějí

Rostliny přesazujeme každoročně pouze, pokud jsou mladé, později se periodicita výměny substrátu stále prodlužuje. A kořenový systém směstnaný v pěstební nádobě brzy nestačí rostlinám živiny dodávat. Musíme je proto hnojit. Výživa rostliny na list je pro nás i pro ni velmi výhodná.

Spoustu problémů sobě i květinám dokážeme totiž způsobit nesprávným dávkováním hnojiva: prostě v malém množství roztoku může být i kapka navíc zhoubná. Podobná situace může nastat tam, kde si hnojivo sami mícháme z různých komponent. V případě nového výrobku se těmto možným škodám bezpečně vyhneme. Všechno je hotovo – stačí stříkat.

Dát rostlinám co chtějí
Dát rostlinám co chtějí

Výhody výživy na list

Společnost Agro přichází s listovou výživou pro zelené rostliny a palmy v rozprašovači. Prostředek obsahuje smáčedlo, které pomáhá k vytvoření souvislé vrstvy hnojiva na listech. Taková výživa je zajímavá tím, že i všechny mikroprvky pro posílení vitality a obranyschopnosti nepřijímají rostliny, jak jsme u běžných hnojiv zvyklí, kořeny, ale celou plochou listů i kmene: působí tak rychleji a bezprostředně.

I na pohled je rostlina vyživovaná tímto způsobem jiná, prostě barevně živější (a nepotřebujeme na to nejrůznější lesky na listy, které sice dobře vypadají, ale jejichž význam pro samu rostlinu je někdy problematický).

Více o sortimentu na www.agrocs.cz a floria.cz.

Publikováno: 24. 3. 2019, Autor: Jiří Jan (text), AGRO CS (foto), Profil autora: Redakce