Vybíráme vruty pro dřevěné terasy

Terasa propojuje interiér domu s jeho okolím a přibližuje nás přírodě. Trávíme na ní tři čtvrtiny roku – od prvních slunečných dní na jaře po podzimní barbecue. Jedna sezona dá terase zabrat! Prohýbá se pod tíhou divokých oslav, trpělivě snáší déšť, vítr, prudké slunce a v zimě, když my se hřejeme u kamen, také sníh a mráz. Terasy, a zejména ty dřevěné, je nutné opečovávat. S esteticky dokonalými vruty od společnosti fischer vaše dřevostavba odolá všem povětrnostním vlivům.

Vybíráme vruty pro dřevěné terasy

Vruty pro dřevěné terasy

Dřevo, jako všechny přírodní materiály, je krásné a domu lichotí. Ale také je mnohem méně odolné než například kámen. Pokud zvolíme nevyhovující technologii, začne podléhat zkáze. Bez nadsázky záleží na každém vrutu, proto se už v začátcích stavby vyplácí vsadit na kvalitu.

Vruty pro dřevěné terasy
Vruty pro dřevěné terasy (Zdroj: )

Inovativní vruty pro dřevěné terasy

Vruty pro dřevěné terasy se zapouštějí bez otřepů, práce s nimi je rychlá a snadná. Jejich předností je ostrý hrot, díky němuž pronikají do dřeva a jiných materiálů skutečně lehce a co je hlavní: ve většině případů bez předvrtání. Na výrobu byla použita kvalitní ocel splňující nejvyšší nároky na pevnost a spolehlivost spojů a stejná péče je věnována také povrchové úpravě. Pokovení zvyšuje jejich odolnost proti rzi, a tak obstojí novodobé vruty i v extrémně vlhkém a mokrém prostředí.

Inovativní vruty pro dřevěné terasy
Inovativní vruty pro dřevěné terasy (Zdroj: )

Vruty na terasy

Přímo na dřevěné terasy Kutil doporučuje vrut FTS-ST od fischera v provedení nerez ocel A2 speciálně určený pro pro montáž v exteriérech a stále vlhkém prostředí. Díky své malé hlavě je vrut na upevňovaném materiálu sotva viditelný a nepůsobí rušivým dojmem, drážky pod hlavou a speciální vosk, kterým je vrut napuštěn, zajišťují ještě rychlejší čisté a hladké zašroubování do materiálu. Kromě dřevěných teras najdou vruty FTS-ST využití také na obkladech a podobně.

Vruty je možno použít do standardních (smrk, borovice, modřín) i exotických (cedr, jaktoba, ipe, massarunduba, tali, okumé, merbau, bangkirai, cumaru) dřevin . Pozor - vše bez předvrtání!

K dostání v těchto rozměrech:

  • 5 x 40 mm
  • 5 x 50 mm
  • 5 x 60 mm
  • 5 x 70 mm
  • 5 x 80 mm

Kutilův tip!Pokud hledáte skutečně rychlý vrut, který zajede do materiálu v pouhém okamžiku jako nůž do másla, doporučujeme vyzkoušet unikátní superrychlý vrut Power fast od fischera. Je možné jej používat do měkkého i tvrdého masivního dřeva, dřevotřískových a MDF desek atd. A to vše samozřejmě bez předvrtání a bez sebemenší námahy.

Více na www.fischer-cz.cz

Autor: madl + fischer (text), fischer (foto)

Související k tématu