Nová tepelná čerpadla

Podobně jako tomu bylo u panelových bytů, ani současné rodinné domky neplýtvají prostorem. Je to dáno jednak častou absencí podsklepení, jednak celkovým kompaktním typem domu, výhodným z hlediska energetických úspor. „Domácí strojovna“, tedy přístroje a agregáty zajišťující chod domu už tedy nemůžeme ukrýt například do sklepa. Proto má vedle technických parametrů stále větší význam i to, jak vypadají. I na to reaguje ve svých novinkách společnost Stiebel Eltron.

Nová tepelná čerpadla

O přednostech využití tepelného čerpadla jsme již psali hodně, protože představují nepochybně progresivní způsob vytápění, v provozu velice úsporný a navýsost šetrný i k životnímu prostředí. Nová tepelná čerpadla země/voda od od firmy Stiebel Eltron se nabízejí v základních variantách WPF - E a WPF - cool, kde varianta cool má kromě integrovaného měřiče tepla a elektroměru vestavěný i výměník umožňující pasivní chlazení objektu.

Moderní způsob topení

V tepelných čerpadlech Stiebel Eltron je vestavěný vnitřní, postupně spínaný elektrokotel, sloužící jednak jako bivalentní zdroj pro dotop v nejchladnějších dnech, a zároveň jako zdroj pro antibakteriální dohřev při přípravě teplé užitkové vody. To, že tato integrovaná čerpadla jsou kompaktní, neznamená jen že zaberou méně místa, ale také že montážní firma ušetří mnoho pracovních úkonů, materiálu a času při jejich instalaci. Ideální sladění vestavěných komponent také zvyšuje provozní spolehlivost a bezpečnost.

Moderní způsob topení
Moderní způsob topení

Díky integrovaným elektronicky řízeným oběhovým čerpadlům, jak na straně zdroje tepla ( vrty, plošný kolektory), tak na straně vytápění, je výrazně zvýšena účinnost vytápěcího systému. Extrémně malý příkon použitých oběhových čerpadel přináší vyšší topný faktor, neboť podle nové normy pro udávání výkonových parametrů se elektrický příkon oběhových čerpadel a regulace započítává k odběru motoru kompresoru.

Kouzlo správného designu

Začali jsme u velmi omezeného prostoru na agregát pro vytápění a přípravu teplé užitkové vody v nových rodinných domcích. Výrobce, který si je těchto trendů vědom dbá na to, aby nalezl uspokojivé řešení, to znamená co nejvíc funkcí sloučí do jednoho místa a přístroji dá takový vzhled, aby se mohl stát součástí méně exponovaných prostorů. Tedy nejen aby z něj netrčely různé trubky, roury a dráty, ale aby jeho design přinejmenším nevadil.

Stiebel Eltron jde ještě dál: jedinečný vzhled přístrojů řady WPF-E / WPF-cool se vyznačuje ergonomickým provedením ovládacích prvků regulace a uspořádáním, které umožňuje optimální ovládání tepelného čerpadla všemi uživateli. Víceúrovňové ovládací menu perfektně vyhovuje jak uživatelům, tak i servisním partnerům.

Kouzlo správného designu
Kouzlo správného designu

Nové tepelné čerpadlo země/voda WPF..E je určené pro vytápění a přípravu teplé vody. Přístroj označený WPF..cool má navíc vestavěný přídavný výměník tepla pro pasivní chlazení. Pasivní chlazení mám umožňuje velmi levné chlazení i v těch nejteplejších dnech. Pasivní chlazení využívá jako zdroj chladu nízkou teplotu vrtu, nebo plošného kolektoru. Díky profesionální regulaci se stávající podlahové topení dá použít ke komfortnímu chlazení, díky kterému lze velmi levně ochladit vnitřní prostory až o 7 °C oproti venkovní teplotě. Navíc při používání pasivního chlazení se nám velice zrychluje regenerace vrtu, nebo plošného kolektoru. Vyšší teplota zdroje tepla má za následek zvýšení výkonového čísla tepelného čerpadla a tím vede k dosažení výších úspor při vytápění a přípravě teplé užitkové vody.

Je z čeho vybírat

Všechna tepelná čerpadla sériově obsahují ekvitermní regulaci, která je schopna řídit jak okruh pro přípravu teplé užitkové vody, tak spínání externího nebo vestavěného bivaletního zdroje. S přidaným příslušenstvím lze čerpadlo ovládat přes externí vzdálený počítač.

Inovační technika, vysoká kvalita zpracování a jedinečný design jsou atributy, které vyznačují tepelná čerpadla Stiebel Eltron. Firma pro tepelná čerpadla dodává též akumulační a solární zásobníky, hydraulické připojovací sady a další příslušenství – všechno registrované i pro program „Zelená úsporám“.

Informace o novinkách této firmy na www.stiebel-eltron.cz.

Autor: Jiří Jan a Stiebel Eltron, s.r.o., (text), Stiebel Eltron, s.r.o., (foto)

Související k tématu