reklama

Snadná instalace ovladačů Unica AirLink

Lékaři bědují a účetní se hrozí, co to všechno bude stát, radují se jen v pohřebních ústavech. Přestali jsme se hýbat, tloustneme. Jestli to nezměníme, je jen otázkou času, kdy nás to klepne. Jenže je opravdu pohodlnější otevřít garáž, rozsvítit světlo nebo pustit televizi pěkně na dálku. Doma nám život usnadní chytré ovladače od společnosti Schneider Eletric.

Snadná instalace ovladačů Unica AirLink

Do našeho programu budeme muset prostě zařadit pohyb vědomě a dát mu v něm pevné místo, protože asi do desátého patra nebudeme chodit po schodech, vysedat z vozu, abychom mohli otevřít garážová vrata ani vyskakovat z pohovky vždycky, když budeme chtít přepnout bednu z reklamy někam jinam. Dálkové ovladače jsou jistým prodloužením naší ruky a pro pohodlí i úsporu času se jich určitě nezřekneme. Platí to i pro řadu bezdrátových ovládačů domovních přístrojů Unica AirLink.

Přidat vypínač jde hned

Fungují na stejném principu jako dálkové ovládání zámků aut či garážových vrat, tedy odborně řečeno na výměně informací rádiovou technologií. Systémy na tomto principu jsou velmi vhodné pro rekonstrukce elektroinstalace, protože v obytných budovách při nich nemusíte poškodit zdi. Ovládání světla nebo žaluzií s nimi vypadá jako rozmařilost, ale je to praktické a hodně to usnadňuje život.

Přidat vypínač jde hned
Přidat vypínač jde hned
Přidat vypínač jde hned
Přidat vypínač jde hned

Snadno se instalují a programují. Pro vypínače není potřeba natahovat ve zdi nové kabely. Ideální řešení představují v situaci, kdy po nějakém čase zjistíte, že tady či onde byste potřebovali přidat vypínač. Pak stačí na zvolené místo přilepit či přišroubovat bateriový vysílač a doplnit jej vhodným krycím rámečkem.

Klasický vypínač u dveří pak vyměníte za kombinovaný stmívač ve stejném designu jako původní vypínač. Několika stisknutími programovacího tlačítka oba přístroje spárujete – což všechno rychle zvládne i laik.

Nejen světla, ale i žaluzie

Elegantní přijímač ovládače žaluzií většinou vypadá jako tlačítkový stmívač, a také se montuje do standardního rámečku vypínače. Bateriový přijímač přitom může být rovněž diskrétně umístěn hned u svítidla. Pokud je třeba dálkově ovládat spotřebiče připojené do zásuvky, dá se s výhodou použít zásuvkový adaptér.

Nejen světla, ale i žaluzie
Nejen světla, ale i žaluzie
Nejen světla, ale i žaluzie
Nejen světla, ale i žaluzie
Nejen světla, ale i žaluzie
Nejen světla, ale i žaluzie

Vysílač může mít několik podob: klasický dálkový ovládač jako od televize, malý disk s kroužkem pro pověšení na klíče nebo běžný vypínač v libovolném designu Unica (Basic, Colors, Plus a Top). Jeho plastové pouzdro je na zadní straně zcela ploché a lze jej tedy jednoduše připevnit na různé povrchy a předměty – zeď, sklo, dřevěné obložení, keramický obklad nebo nábytek.

Dvaatřicet jednou ranou…

(… ale správně by mělo být jedním ovladačem). Unica AirLink totiž opravdu umí některé „pohádkové“ věci. Jediným povelem můžete spustit řadu dějů, které jste předem naprogramovali podle vlastního scénáře. Příklad? Stiskem tlačítka se symbolem sledování televize se zatáhnou žaluzie, stropní svítidla se setmí na třicet procent, rozsvítí se lampičky na zdech a rozvine promítací plátno - k jednomu přijímači lze prostě naprogramovat až 32 vysílačů, přičemž každý může vykonávat jiný povel.

Aby vám při takové pohodičce nezbyl čas i na aktivní sportování!

Více na www.vypinac.cz

Publikováno: 1. 7. 2010, Autor: Jiří Jan a Schneider Eletric (text), Schneider Eletric (foto), Profil autora: Redakce