reklama

Maskovací pásky firmy tesa tape (8)

A je vymalováno. Stěny svítí novotou a celý pokoj voní. Než nastěhujete zpátky nábytek a pověsíte obrazy, je čas odstranit fólie a všechny maskovací pásky, jimiž jste předměty, které nebylo možné nebo by bylo obtížné z místnosti odstranit, před přetaženou barvou a cákanci prozíravě zakryli.

Maskovací pásky firmy tesa tape (8)

Odstraňování pásky

Čisté stěny použitá maskovací páska opravdu nekrášlí a tak ji bezprostředně po zaschnutí barvy odstraňte. Od strany barvy pásku rovnoměrně odtrhnete – pod její růžek se dostanete nehtem nebo špičkou nože či žiletky. Měli byste při jejím odstraňování dodržet úhel třicet až pětačtyřicet stupňů, ale jistě na to, jak tesa pásku odstranit, přijdete sami. Protože ji sundáte zcela beze stop, je čistý okraj malby zaručen. Barva pod pásku totiž nikde nezatéká, protože lep pásky k povrchu chráněných předmětů přilnul velmi kvalitně.

Odstraňování pásky
Odstraňování pásky
Odstraňování pásky
Odstraňování pásky

Horním obrázkem na závěr našeho seriálu připomínáme, že maskovacími páskami můžete při natírání v bytě úspěšně chránit třeba i vytapetovanou stěnu. Nevěříte? Prostě to zkuste.

Na soudružném povrchu můžete vytvořit prostřednictvím maskovací tesa pásky dokonalé linie. A to nejen svislé jako na obrázku, ale třeba i borduru pod stropem. Další možnost je využít pásku při stále populárnějším kreativním malování k přesnému odlišení dvou ploch provedených touto plastickou technikou…

Tip:

S odstraňováním zakrývací pásky nepospíchejte, barva by měla být ještě lehce lepkavá, ale rozhodně ne zaschlá docela.

Připraveno ve spolupráci s tesa-tape.

Publikováno: 22. 4. 2010, Autor: Jiří Jan a tesa tape (text), tesa tape (foto), Profil autora: Redakce