Barevné kapsičky, které ukryjí malé plyšáky, balonky i další hračky, budou určitě vítány v pokoji každého mrňouse. Ti úplně nejmenší se naučí zasouvat předměty různých tvarů na správná místečka, na barevných kapsičkách se mohou učit barvy, těm větším můžeme do kapsáře připravit sladké překvapení nebo malý dáreček.
Jak ušít kapsář pro děti
Kapsář ušijeme za jedno odpoledne ze zbytků barevných pevnějších látek. Potřebovat budeme ještě pár velkých knoflíků a šňůrek nebo tkalounů. Okraje všech dílů pečlivě opentlujeme a vykukující nitky odstříháme, aby děti nenapadlo strkat je do pusinek, hračky přivazujeme lehce, aby šly vyměnit. Pokud šijeme kapsář pro opravdu malé dítě, umístíme jej tak, aby k němu mohlo jen pod dozorem, aby se nezamotalo do šňůrek a neublížilo si.
Postup
Rozmyslíme si, kam kapsář pověsíme a podle toho i zvolíme velikost. Podle nakreslené předlohy nastříháme všechny potřebné díly.

Základ našeho kapsáře tvoří dva díly z různobarevného silného plátna. Podle předlohy obkreslíme a nastřihneme vlnkovaný okraj.

Díly položíme přes sebe s cca 10cm přesahem a sestehujeme. Vlnkovaný okraj pak přišijeme z lícové strany hustým entlovacím stehem. Vykukující nitky odstřihneme.

Aby kapsář lépe držel tvar i po zatížení, ušijeme na obou okrajích tunýlek, kterým provlékneme malou kulatinku nebo dřevěnou laťku.

Budoucí kapsičky na horním okraji olemujeme šikmým proužkem v kontrastní barvě, aby se při opakovaném zasouvání hraček netřepily.

Kapsičky si rozložíme na podklad a našpendlíme spodní okraj tak, že jej nejprve ohneme do rubové strany.

Boční okraj kapsičky složíme do malého varhánku a pak teprve spodní okraj přišijeme. Kapsičku překlopíme na líc a okraje došijeme hustým entlovacím stehem.

Nad každou kapsičku přišijeme barevnou kroucenou šňůrku (cca 40 cm dlouhou) a přes ni velký barevný knoflík. Aby se nevytrhl z látky, můžeme jej přišít proti malému knoflíčku z rubu.

Na barevné šňůrky navážeme malé plyšáky, chrastítka nebo děrované míčky a zastrkáme je do kapsiček. Kapsář zavěsíme na stěnu na šňůru nebo na skoby ve hmoždinkách.

Publikováno: 23. 8. 2020, Autor: PePa (text a foto)
, Profil autora: Redakce