reklama

Mozaikové šperky

Slíbili jsme, že vám nabídneme tip na výrobu mozaikových šperků, kterými můžete na jaro vylepšit svůj šatník. Tak – pokud chcete začít, můžete se dát do díla. Postupovat budete stejně, jako v případě výroby mozaikové mandaly. Originální šperky jistě udělají radost i vašim kamarádkám.

Mozaikové šperky

I na výrobu šperků budete potřebovat keramickou mini mozaiku 5×5 mm a také další kameny, třeba v barvě perleti nebo mědi, disperzní lepidlo na mozaiku, spárovací hmotu (Efco), vodu a navíc speciální rámečky na šperky se závěsem. A pak již jen invenci a designové brože, přívěsky či náušnice potěší vás i vaše přítekyně.

Výroba šperků s mozaikou
Výroba šperků s mozaikou

Podle tvaru a velikosti rámečku na papír navrhněte šperk. Poté do rámečku naneste lepidlo a postupně do něj nalepte vybrané kameny. Jednotlivé kousky do mozaiky vkládejte pinzetou. Po uložení všech kamínků dejte lepidlo zaschnout. Rozmíchejte trochu spárovací hmoty (podle návodu uvedeném na obalu) a precizně ji vetřete do rámečku. Po zavadnutí přebytečnou hmotu otřete, a kameny přeleštěte měkkým hadříkem. Originální dárek je hotov.

Materiál zakoupíte na www.rooya.cz.

Publikováno: 22. 4. 2009, Autor: Elena (text), Šárka Rooya (výroba a foto) , Profil autora: Redakce