Jaký vybrat okap?

Při vybírání okapu je v první řadě třeba odpovědět si na otázky umístění okapu, rozměrů domu a své finanční situace. Levný materiál nemusí v konečné fázi být laciný - připočtete-li každoroční nátěry, nutnou údržbu a životnost materiálu, skutečná cena se výrazně navýší.

Jaký vybrat okap?

Jaký vybrat okap? Okapová skládačka ve 3 velikostech

Pro správnou funkci okapového systému je důležité přesné dimenzování, je třeba dbát nejen na správnou velikost, ale také na dostatečný počet svodů. Na www.okapyprovas.cz si můžete snadno spočítat složení a počet jednotlivých dílů okapového systému, stačí zadat rozměry domu a typ okapu, můžete si také vyzkoušet barevné sladění s fasádou a střechou. Také si můžete odpovědět na otázku, jaký vybrat okap. Bezúdržbový okapový systém LindabRainline se vyrábí ve vel. 125, 150 a 190 mm. Za 1 bm žlabu zaplatíte od 163 Kč bez Dph, což je asi ½ ceny mědi nebo titanzinku, které mají srovnatelné vlastnosti i životnost.

Jaký vybrat okap? Okapová skládačka ve 3 velikostech
Jaký vybrat okap? Okapová skládačka ve 3 velikostech

Materiál, který nemusíte natírat

Lindab Rainline je vyroben z předlakované oceli s povrchovou úpravou HB polyester, která nepodléhá korozi a nevyžaduje natírání. Životnost materiálu i celého systému je prověřena padesáti lety používání v náročných podmínkách Skandinávie, odkud Lindab pochází. Na český trh je dodáván od r. 1993 a patří mezi nejvíce a nejdéle prodávané okapové systémy. V soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2010 získal 3. cenu za mimořádnou kvalitu.

Doplňky pomáhají

V sortimentu Rainline je široká škála různých doplňků ve všech velikostech, jako jsou např. odbočka do sudu, přechod do odpadu nebo prvek usnadňující vybírání nečistot i jistící háky pro uchycení žlabů.

Sundejte okap na zimu

Jedinečností systému jsou důmyslné spojky, díky kterým není třeba okap letovat nebo lepit, nepotřebujete ani žádné speciální náčiní na montáž. Bajonetový uzávěr, stejně jako přezka na lyžařské obuvi, napojení svodů a žlabů pevně zacvakne a zajistí trvale těsný spoj. Na zimu můžete okap demontovat.

Lindab přináší kvalitu a usnadňuje montáž

  • Deset barev včetně odstínu mědi a dalších metalických odstínů
  • Kompletní systém s řadou doplňků
  • Všestranný pro hory i nížiny
  • Snadno smontovatelný a demontovatelný díky systému spojek
  • Bezúdržbová povrchová úprava odolná proti korozi
  • Garantovaná třicetiletá záruka
  • Praxe v náročných skandinávských podmínkách prověřila životnost minimálně čtyřicet let.
Lindab přináší kvalitu a usnadňuje montáž
Lindab přináší kvalitu a usnadňuje montáž

Více na: www.okapyprovas.cz; www.lindabstrechy.cz.

Autor: Lindab s.r.o. (tisková zpráva)

Související k tématu