Nízkoenergetický dům - máme řešení

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tato cihla v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků. Ve spojení s unikátní technologií zdění POROTHERM Profi DRYFIX System, kdy tradiční maltu nahradila zdicí pěna DRYFIX, lze na již hotové základové desce zvládnout hrubou stavbu rodinného domu do jednoho týdne.

Nízkoenergetický dům - máme řešení

POROTHERM 44 EKO+ Profi vychází z tepelně superizolační cihly POROTHERM 44 EKO+, která byla představena v minulém roce. Tato broušená cihla je k dispozici spolu se dvěma způsoby technologií zdění – zdicí pěnou DRYFIX, nebo tenkovrstvou maltou. V obou případech je výstavba rychlá a velmi přesná, hrubou stavbu je možné zvládnout do týdne. Při zdění s pěnou DRYFIX lze stavět až do -5 °C. U obou technologií je ložná spára mezi jednotlivými na sobě položenými řadami cihel silná pouze do 1 mm, což naprosto minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů.

POROTHERM 44 EKO+ Profi disponuje rozměry 248 × 440 × 249 mm. Formáty cihel jsou cihly celé, poloviční, koncové a rohové.

Nízkoenergetický dům - máme řešení
Nízkoenergetický dům - máme řešení

Nízkoenergetické bydlení bez nutnosti zateplovat

POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo a přináší výborné řešení pro výstavbu nízkoenergetických domů. Proti běžnému zdivu poskytuje až o 30 % vyšší hodnotu tepelného odporu. Vynikajících tepelněizolačních vlastností zdiva se podařilo dosáhnout spojením dokonalé receptury, použitím speciálního vroubku u spoje pero + drážka a štíhlého obdélníkového tvaru vnitřních dutin. Ty nejenže ztěžují únik tepla zdivem, ale také podstatně usnadňují dělení cihel a tak minimalizují materiálové ztráty na stavbě. Spolu s tím však zůstává zachována schopnost zdiva propouštět vodní páry a tak napomáhat vzniku podmínek pro zdravé bydlení.

Rychlé a jednoduché stavění a pomoc zdarma

Výstavba z broušených cihel je velmi rychlá a snadná, ať se již jedná o nanášení zdicí pěny DRYFIX nebo speciální tenkovrstvé malty. Například při zdění s pěnou DRYFIX se snižuje pracnost oproti klasické výstavbě až o 50 %. Tenkovrstvá malta i zdicí pěna jsou k dispozici zdarma, stavebníci je dostanou v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel. Pro stavebníky svépomocí je navíc k dispozici i bezplatná Profi pomoc při založení stavby, kterou lze objednat na www.porotherm.cz/zakladani. V jejím rámci přijede na stavbu specializovaný technika vysvětlí práci s uvedenými technologiemi. Založit stavbu pomůže v rozsahu do pěti pracovních hodin.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Autor: Wienerberger (tisková zpráva)

Související k tématu