reklama

Štědrý večer nastal, koledu přichystal

Nastal sváteční Štědrý den, zbývá jen pár hodin, než zasednete ke slavnostní večeři. Někde prská olej pod řízky z kapra, jinde se chystá cukroví na misky a talířky. A někde je ticho, protože všichni se šli ještě před štědrovečerní večeří projít.

i (Zdroj: Tom / PePa)
Jak slavíte Štědrý den vy? (Zdroj: Tom / PePa)

Stromečky a svícínky stíny svých světýlek kreslí rozmanité obrazce na stěnách i na záclonách. Zní vánoční hudba, koledy i veselý smích dětí.

Cukroví je ozdobené a přichystané
Cukroví je ozdobené a přichystané (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Slavnostní tabule připravena
Slavnostní tabule připravena (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ale ne všichni lidé mají kolem sebe své blízké, rodinu nebo kamarády, zkrátka někoho, s kým je jim dobře. Možná je to zrovna váš soused nebo stará paní z protějšího vchodu domu. Zkuste jim udělat alespoň malou radost - zaklepejte, třeba s miskou cukroví nebo ozdobeným pomerančem, a popřejte jim hezké svátky.

Někde je vhodný čas na procházku či sport
Někde je vhodný čas na procházku či sport (Zdroj: Tom / PePa)
Správný Štědrý den je zasypaný sněhem
Správný Štědrý den je zasypaný sněhem (Zdroj: Tom / PePa)

Někteří z vás tráví Vánoce na horách, na svých chalupách, u přátel nebo příbuzných, jiní musí být v práci. Ať už je to jakkoliv, přejeme vám všem, abyste svátky prožili ve zdraví, v pohodě a klidu, aby se vám nezřítil vánoční stromeček, prskavky nezapálily záclony a sváteční kapr nenechal v krku kostičku. Užijte si svátky co nejlépe a nejkrásněji podle svých představ a přání.

Vše dobré vám přeje váš tým Prima DOMA MEDIA, s.r.o.!

Zdroj informací: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.

Publikováno: 24. 12. 2022, Autor: Redakce (text a foto), Tom, PePa, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Redakce