Kultovní oranžové nůžky slaví jubileum

Ostré kvalitní nůžky najdou své upotřebení jak v domácnosti, tak třeba i při péči o bylinky na zahradě. Málokdo ví, že klasické oranžové nůžky Fiskars způsobily před padesátí lety převrat v každodenní praxi stříhání, neboť byly vůbec prvními nůžkami na světě s plastovou rukojetí. Nejen že byly lehčí, pohodlnější a snadněji ovladatelné, oproti těžkým kovovým nůžkám, ale také znamenaly významný krok vpřed ve střižném výkonu. Od té doby se univerzálních nůžek Fiskars Classic s oranžovými madly prodala více než miliarda. Můžete je nalézt kdekoli - od kuchyňského šuplíku v domě babičky až po Muzeum moderního umění v New Yorku.

Kultovní oranžové nůžky slaví jubileum
Kultovní oranžové nůžky Fiskars slaví jubileum
Kultovní oranžové nůžky Fiskars slaví jubileum (Zdroj: )

Hlavní již zmiňovanou výhodou těchto nůžek je možnost jejich univerzálního použití. Kromě domácích prací nám proto svým přesným střihem velmi dobře poslouží i na zahradě při péči o bylinky či zástřihu okrasných květin.

Kultovní oranžové nůžky Fiskars slaví jubileum
Kultovní oranžové nůžky Fiskars slaví jubileum (Zdroj: )

Nejen samotné nůžky, ale i jejich výrobce společnost Fiskars má zajímavou historii. Společnost byla založena v roce 1649. Je nejstarší společností ve Finsku a je předním světovým dodavatelem značkových spotřebitelských výrobků pro domácnost, zahradu a pobyt v přírodě. Výrobky Fiskars jsou po celém světě proslulé svou funkčností a převratným designem. Skupina Fiskars se pak může pochlubit silným portfoliem uznávaných mezinárodních značek, jako jsou Fiskars, Iittala a Gerber.

Autor: Fiskars (tisková zpráva)

Související k tématu