reklama

Srpnový Zahrádkář na stáncích

Srpen je měsíc hojnosti, pokračuje sklizeň malin, ostružin, dozrávají broskve, pozdní meruňky, těšíme se z rajčat, paprik, okurek… Je toho mnoho, co si v srpnu zaslouží naši pozornost. S časopisem Zahrádkář si i zbytek léta užijete naplno. V srpnovém čísle najdeme mnoho rad pro užitkovou i okrasnou zahradu. Trápí vás nálety špačků či kosů, kteří v létě decimují porosty rybízu či zahradních borůvek? Pěstujte žluté maliny, bílý rybíz či žluté třešně! Tohoto zbarvení si většinou drobné ptactvo nevšimne. Tuto a další osvědčené rady najdete na více než 60 stranách časopisu Zahrádkář. Předplatitelé časopisu získají se srpnovým číslem i Knihovničku, tentokrát na téma pivoňky.

Srpnový Zahrádkář na stáncích

V srpnovém čísle se mj. dočtete:

Jak navrátit statku jeho lesk

Zahradní architekti se v srpnovém Zahrádkáři přichomýtli k nelehké přestavbě vesnické usedlosti. Co vše v jejím okolí vykouzlí? Cestu ke statku například zpevní tzv. štěrkovým trávníkem. Příjezd tak bude nadále zelený, ale zmizí problém s vyjetými kolejemi a bahnem. Navrhnou také menší jabloňový sad, kde najdou útočiště staré odrůdy ovoce, které přinesou únik do dětských let. Pozemek také ohradí jednoduchou dřevěnou ohradou s transparentním pletivem, které zabrání útoků mlsných zajíců a srnek.

Představujeme nové odrůdy jabloní

Na straně 26 představuje srpnový Zahrádkář nové odrůdy jabloní, ve kterých se snoubí odolnost vůči houbovým chorobám, sladká chuť i probarvená slupka. Zkrátka vlastnosti, které mají šanci uspět u velké skupiny konzumentů. Přečtěte si podrobné vlastnosti šesti nových odrůd a vyberte si tu nejlepší pro váš stůl. O čtyři stránky dál vám pak Josef Sus poradí, jak provést letní řez jabloní a hrušní.

V srpnovém čísle se mj. dočtete:
V srpnovém čísle se mj. dočtete:

Zaměstnejte děti na zahradě

Děti zahradu milují, je pro ně hmatatelným zážitkem, který intenzivně rozvíjí všechny jejich smysly. Dejte na doporučení Anity Blahušové a připravte jim zábavu, která nekončí ani západem slunce. Vytvořit si mohou třeba vlastní mini sukulentní zahrádky. Stačí, když odeberou mladé růžičky netřesku a zasadí je do květináčků. Úspěch je zaručen! Po západu jim můžete ukázat rostliny , které rozkvétají ve tmě. Jaké to jsou? To se dozvíte na straně 46.

Zahrádka místo lékárny

Cibuli a česnek pěstuje na zahrádce většina zahrádkářů a poslouží přitom dobře nejen v kuchyni. Obě rostliny obsahují enzymy, které rozkládají látky zvané prostaglandiny, které začíná tělo vylučovat v reakci na hmyzí bodnutí. Rovněž měsíček lékařský by neměl ujít vaší pozornosti. Tiší bolest a snižuje otok po bodnutí včel a vos. Více skvělých tipů pro klidné léto najdete na straně XII srpnové přílohy Zahrádkářka, která je nedílnou součástí časopisu Zahrádkář.

V srpnovém čísle se mj. dočtete:
V srpnovém čísle se mj. dočtete:

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

V srpnovém čísle se mj. dočtete:
V srpnovém čísle se mj. dočtete:

Publikováno: 4. 8. 2017, Autor: Zahrádkář (text a foto) , Profil autora: Redakce