Vodotěsná venkovní izolace - Hydroizolace 2K

Hydroizolační stěrka Exteriér 2K je vysoce kvalitní výrobek, který je určený nejen profesionálním obkladačům, ale i koncovým spotřebitelům. Ti ocení zejména snadnou přípravu stěrky. Používá se v exteriérech jako vodotěsná izolace. Jedná se o kompozitní polymer-cementovou hmotu, která slouží k vytváření izolací pod keramické obklady a dlažby, třeba na balkonech a terasách.

Vodotěsná venkovní izolace - Hydroizolace 2K

Stejně úspěšně se dá hydroizolace Exteriér 2K použít také k odizolování vnějšího povrchu sklepních stěn, vlhkých prostor a opěrných zdí, k vnitřní izolaci bazénů a nádrží až do hloubky pěti metrů. Hydroizolační vrstva neztrácí pružnost ani v mrazu a odolává teplotám až do minus 40 °C. Je schopna překlenout dodatečně vzniklé praskliny v podkladu až do šíře 0,75 mm a chrání podklad před karbonatací.

Provedení dodatečné hydroizolace soklové části objektu
Provedení dodatečné hydroizolace soklové části objektu
Hydroizolace Exteriér 2K
Hydroizolace Exteriér 2K

Vhodné podklady pro tento typ stěrky jsou betonové mazaniny, omítky, zdivo s plnou spárou, stěny z betonu, pálených cihel a pórobetonů. Před aplikací musí být podklad suchý, čistý, soudržný, pevný a nezmrzlý. Plocha musí být bez mastnot, solných výkvětů, nečistot, nesoudržných částí či biologického napadení.

Vodotěsná venkovní izolace - Hydroizolace Exteriér 2K
Vodotěsná venkovní izolace - Hydroizolace Exteriér 2K

1. Podklad2. Opravný beton (pro lokální opravy) např. KNAUF BN303. Zpevňující penetrační nátěr např. KNAUF HLOUBKOVÁ PENETRACE4. Izolace proti vlhkosti KNAUF HYDROIZOLACE EXTERIÉR 2K5. Těsnící bandáž KNAUF HYDROBAND6. Cementové flexibilní lepidlo např. KNAUF FLEXKLEBER7. Cementová spárovací hmota například KNAUF FUGENBUNT8. Silikon k utěsnění rohových spojovacích spár např. KNAUF UNIVERSAL SILIKON

Exteriér 2K je distribuován v plastovém vědru o obsahu 15,6 kg (12 kg suché a 3,6 kg kapalné složky). Jedno balení vystačí na izolaci cca 8 m2 plochy, tedy například na menší balkon. Suchou složku je nutné skladovat v suchu a ve vzduchotěsných obalech. Tekutá složka nesmí zmrznout. Výrobek je nutné zpracovat do 24 měsíců od data výroby.

Další informace naleznete na www.knauf.cz

Autor: Knauf (text a foto)

Související k tématu