Antikutil-chudák činžák

Někteří řemeslníci nebo možná majitelé domů jsou horší, než ten nejnešikovnější antikutil. Jak dokáží svou necitlivostí nebo snad lajdáctvím zlikvidovat při "renovaci" nebo opravě práci svých předchůdců, o tom se, bohužel, můžeme přesvědčit dost často.

Antikutil-chudák činžák
Antikutil-chudák zničený činžák
Antikutil-chudák zničený činžák (Zdroj: )

Ať to vypadá, jak chce, hlavně, když je to zamčený! A že se starý zámek porouchal? No tak ho vyšroubuju, vylomím, vyřežu a nový se dá vedle. Nebo dveře slouží zároveň jako počitadlo střídajících se nájemníků? A krásná vrata v průjezdu téhož domu dopadla podobně. Petlice s visacím zámkem, opět stopy po rozbitých zámcích a nakreslená značka jim opravdu na kráse nepřidají.

Renovace nebo pomsta nájemníkům?

Renovace nebo pomsta nájemníkům?
Renovace nebo pomsta nájemníkům? (Zdroj: )
Renovace nebo pomsta nájemníkům?
Renovace nebo pomsta nájemníkům? (Zdroj: )

Uvnitř domu vypadají úpravy podobně. Obroušené rámy dveří a oken by mohly dávat naději, že po renovaci zde budou krásné byty, ale hned jak se podíváme na nově namontované vypínače, nadšení nás přejde. Prostě asi někde zbyly a tak se namontují vedle sebe ve stylu "každý pes jiná ves".

A plynový měřák v předsíni dává téhle renovaci tečku. Nejenže si o něj dost často ukopnete nohu při vycházení z pokoje, ale ani ty trubky se "nepovedlo" napojit rovně. Nepovedené vypínače si nájemník lehko vymění, ale s touhle plynovou bradavicí to bude horší, nezbyde než ji zakrýt nějakou skříňkou.

Autor: PePa (text), Urdani (foto)

Související k tématu