Podkrokevní izolace: jak na jednoduché a účinné zaizolování prostoru pod střechou
Půdní prostory mají svoje velké kouzlo, které nejednomu z nás učarovalo tak, že z nich chceme udělat obytný prostor. Jedním z řešení je podkrokevní izolace, kombinující nejen tepelně izolační materiál, ale i finální povrch. Takže po namontování panelů stačí jen začistit a hned můžeme vymalovat. Pojďte se podívat na to, jak půdní prostor připravit, co obnáší montáž podkrokevní izolace a jaké jsou její přednosti.

Určitě jste přemýšleli nad tím, jak se pustit do úpravy půdního prostoru ve vašem domě nebo na chalupě. Jednou z prvních myšlenek je vytvoření odpočinkové místnosti, lidově nazývané také jako zašívárna. Jenže bez pořádného materiálu pro zateplení podkroví si moc pohody neužijete. Podkrokevní izolace má svoje výhody, v zimě nás ochrání před chladem, v létě zase před vysokými teplotami.

Předmontážní příprava podkroví
Prvním krokem je celková prohlídka trámů střechy a vytvoření jednoduchého roštu z latí. Rošt připravíme tak, aby na něj šly následně jednoduše pomocí šroubů upevnit panely podkrokevní izolace. Pokud dbáte na vysokou úroveň přípravy, pak na trámy upevněné roštové latě můžete natřít a několik dní nechat oschnout. Díky tomu budete mít jistotu dlouhé životnosti. Moderním způsobem je vytvoření roštu na bázi sádrokartonových profilů, které jsou oblíbené, snadno dostupné a není u nich potřeba před montáží samotných tepelně izolačních panelů dělat velké úpravy.

Montáž podkrokevní izolace
Dnešní podkrokevní izolační panely představují velmi moderní řešení, díky kterému zvládnete dva kroky v jednom. Panely jsou složeny z polyuretanové pěny a opatřené sádrokartonovou deskou. Výsledkem je, že pouze nasadíte panely jednoduše na rošt a uchytíte pomocí sádrokartonářských šroubů. Další práce jsou velmi jednoduché, protože není nutné nic nahazovat nebo se trápit s další pracnou montáží, jako například dřevotřískových desek. Na montáž panelů si samozřejmě nezapomeňte vzít s sebou AKU šroubovák s plně nabitou baterií. Díky tomu půjdou práce opravdu od ruky.

Po montáži
Dalším krokem je nalepení výztuže do spár a začištění plochy s pomocí sádrokartonářského tmelu. Po zaschnutí nezapomeňte na zbroušení, plocha bude tak krásně začištěná a poté se už můžete pustit rovnou do výmalby. Jak jednoduché, že?

Základní přednosti podkrokevního izolačního systému PAMA
- Dokonalý parozábranný systém, vytvořený kombinací tepelné PIR izolace a hliníkové povrchové folie, který nepotřebuje další parozábranu.
- Podkrokevní systém má v porovnání s klasickou izolací mnohem lepší izolační schopnost. Dochází k přetržení tepelných mostů.
- Nedochází ke vzniku kondenzačních míst a následné tvorby vlhkosti a plísní.
- Při dodání izolačních desek s kalcium silikátovými nebo sádrokartonovými deskami získáváte systém 2 v 1, podstatně urychlující rekonstrukci půdních prostor.
