Zateplit? Teď v létě? Aneb proč začít izolací před výběrem klimatizace.

Aktuální situace nás v mnoha případech opět donutila zamyslet se nad důležitostí lidského zdraví. Nemáme na mysli pouze možnost virové nákazy, ale i dlouhodobější zdravotní nástrahy, kterých si možná hned nevšimneme, ale o to hlouběji se podepisují na naší kondici. Pojem „bydlet zdravě“ tak opět získává na důležitosti.

Zateplit? Teď v létě? Aneb proč začít izolací před výběrem klimatizace. (Zdroj: Pavel Meluš)

Esenciální vlastnosti zdravého bydlení

Kromě fyzikálních vlastností novostaveb (rodinných domů, bungalovů a bytovek) je při jejich posuzování z hlediska lidského zdraví důležitý i esenciální faktor. Tyto budovy mají velmi příjemnou atmosféru. Dřevostavby jsou jejich příkladem. Jako všechny přírodní materiály i dřevo působí pozitivně na lidskou psychiku. V našem podvědomí je spojeno s archetypem útočiště, pohody, vyrovnanosti. Kontakt s teplým dřevem v téměř jakékoli podobě vyvolává v našem těle pozitivní odezvu. Vyznavači učení feng-shui či geomantiky dokonce věří, že dřevo má schopnost eliminovat elektromagnetická pole a geopatogenní zóny.

Zavřete oči a představte si, že si máte chvilku sami pro sebe, gauč, nohy nahoře, s knížkou či sklenkou oblíbeného nápoje. V nejedné představě bude mít své místo i pohoda, okno s výhledem či terasa a cokoliv dalšího z niterných představ.

Izolace není jen zateplení

V souvislosti s tepelnou izolací se často mylně objevuje pouze její role jako „ochránce“ před tepelnými úniky zevnitř ven. Postupem času se čím dále více, zejména v souvislosti s klimatickými změnami, mluví o důležitosti dobře se izolovat před přehříváním. Jedním z nejvhodnějších typů izolace na bázi celulózy. Jde o čistě ekologický materiál.

aplikace foukané izolace
Foukaná izolace je aplikována pomocí speciálního přístroje. Tato technologie zamezí vzniku tepelných mostů a izolace je dokonale efektivní (Zdroj: CIUR)
foukaná izolace
Díky použité technologii aplikace je izolací vyplněn skutečně každý prostor a skulina (Zdroj: CIUR)

Tip pro gurmány v podkroví!

Znáte to. Přijde léto a nikomu se v podkroví nechce přes den vůbec být, natož v něm spát. Aby ne, podkroví se pod střechou přehřívá. Volba vhodné izolace je pro podkroví klíčová. Unikátní vlastností foukané izolace Climatizer Plus je měrná tepelná kapacita (ta je dvoj až trojnásobná v porovnání s ostatními izolacemi). Nemusíte tápat v paměti školní fyziky. Jednoduše jde o to, že horko se do vašeho podkroví během parného dne vůbec nedostane. Climatizer Plus dokáže zadržet teplo až na neuvěřitelných 7 hodin (při tloušťce 25-30 cm).

foukaná izolace v podkroví
Foukaná izolace je vhodná k aplikování do podkrovních prostor, střech i stropů (Zdroj: CIUR)
izolace podkroví
Dobře izolovaný podkrovní prostor je zárukou tepelné pohody v zimě, ale i v létě, kdy hrozí přehřívání (Zdroj: CIUR)

Volební TIP!

Nejdříve kvalitně izolujte a pak kupujte chlazení! Proč? Energetické úniky chlazení jsou finančně náročnější než ty zimní při vytápění. Takže pokud vás již poněkolikáté trápí přehřáté podkroví, máte možnost volby mezi hlučnou energeticky náročnou a nezdravou klimatizací nebo zvolíte kvalitní a účinnou izolaci Climatizer Plus.


climatizer plus
Climatizer Plus je zcela ekologická foukaná izolace na bázi celulózy (Zdroj: CIUR)
Autor: CIUR (text a foto)

Související k tématu