Přístřešky, zástěny a zastřešení

Všichni to známe! Léto je na ústupu a nám se nechce přijít o venkovní posezení. Řešením je zastřešení pergoly a její opláštění z maximálně světlopropustných materiálů, které nám poskytnou co největší přísun slunce.

Přístřešky, zástěny a zastřešení (Zdroj: PAMA)

Přístřešky, zástěny a zastřešení pergoly

Polykarbonátové komůrkové desky splňují téměř všechny tyto požadavky. 

  • pro montáž svépomocí jsou lehce opracovatelné
  • v čirém provedení jsou maximálně světlopropustné
  • dutinkové desky jsou částečným izolantem před vtírajícím se podzimním chladem
  • mají UV ochranu, proto disponují dlouhou životností

Nově se na českém trhu objevily desky s UV ochranou na obou stranách. To je pro montáž obrovská výhoda, protože pokud montujeme střechu nebo zástěnu, tak máme jistotu, že si nezaměníme strany a desky nám díky tomu nezežloutnou a neztratí svoji odolnost.

zástěna 2
Polykarbonátové desky lze využít jako zástěnu verandy (Zdroj: PAMA)

Tyto desky s oboustranným UV jsou přínosem pro všechny kutily, kteří svoji kreativitu už nemusejí držet na uzdě, ale mohou volně rozvíjet svoje tvůrčí možnosti.

Tento odolný materiál se totiž hodí nejen na pergoly, skleníky, dveřní výplně a k zastřešení bazénů, ale je vhodný i na menší přístřešky, jako je například zastřešení tepelného čerpadla, vchodová zástěna navazující na zábradlí i jako prosvětlení stěny pergoly.

zastřešení tepelného čerpadla přední strana
Tepelné čerpadlo polykarbonát ochrání před povětrnostními podmínkami (Zdroj: PAMA)

Jak vidíte, jeho využití je skutečně pestré, a proto se uplatní nejen v našich zahradách a dílnách, ale i v mnohých domácnostech.

Pokud budete chtít jít cestou jistoty, navštivte stránky www.pamazastreseni.cz a v sekci polykarbonátové komůrkové desky tuto novinku najdete.

Autor: PAMA (text a foto)

Související k tématu