reklama

Víte, co je reflexní podložka? Pojďte si s námi jednu kamínkovou vyrobit

Blahodárné účinky masáží známe už tisíce let. Reflexní body na chodidlech jsou navíc úzce spjaté s orgány v našem těle. Jejich masírováním můžeme stimulovat a podporovat správnou činnost jednotlivých orgánů a zároveň tak uvolníme stres a napětí v celém těle. Po náročném dni je chůze po kamínkové reflexní podložce skvělým zakončením dne. Pojďte si s námi jednu takovou vyrobit.

Vyrobte si kamínkovou masážní podložku, která je účinným pomocníkem v péči o vaše zdraví (Zdroj: Prima DOMA)

Stlačováním bodů na chodidlech zároveň masírujeme a podporujeme jednotlivé orgány v těle. Můžeme si zajít za specialistou, nebo si takovou masáž dopřát sami doma. Pomůže nám k tomu speciální podložka, která je ale snadno vyrobitelná jenom z desek a oblázkových kamínků. Náklady jsou minimální a můžete ji využít i jako zajímavý dárek vyrobený vlastníma rukama.

Reflexní mapa chodidel
Masírováním reflexních bodů chodidel lze ovlivnit činnost orgánů (Zdroj: Depositphotos)

Budeme potřebovat

 • truhlářskou překližku
 • dřevěné lišty pro obvod
 • lepidlo na dřevo
 • omyté kamínky
 • dvousložkovou pryskyřici
 • formátovací pilu
 • pokosovou pilu
 • pokosnici
 • tužku, metr a pravítko
 • větší nádobu na práci s pryskyřicí
 • ochranné brýle a rukavice
Potřeby a hobby nářadí
Hobby nářadí a potřeby pro výrobu kamínkové masážní podložky (Zdroj: Prima DOMA)

Jak vyrobit kamínkovou masážní podložku

Truhlářskou překližku si nařežeme na rozměr 60 x 90 cm. Zvládnete to určitě i ruční pilkou, ale elektrická bude rozhodně šikovnější. Ve větších hobby marketech vám požadovaný rozměr připraví. Při práci používejte ochranné pomůcky, především ochranné brýle. 

Truhlářská pokosnice
Překližku nařežeme na požadovaný rozměr (Zdroj: Prima DOMA)

Na připravené lišty naneste lepidlo a přilepte je po obvodu na překližku. Vytvoříme tak rámeček podložky a při další práci zamezíme stékání pryskyřice z podložky ven. Truhlářskými svorkami zafixujte lišty na desce a nechte zaschnout. Ideální doba je 24 hodin. 

Lišty s lepidlem
Nalepením lišt na podložku vytvoříme rámeček (Zdroj: Prima DOMA)
Truhlářské svorky
Nalepené lišty uchytíme truhlářskými svorkami a necháme řádně zaschnout (Zdroj: Prima DOMA)

Lišty pro vytvoření rámečku podložky musí mít odpovídající délku, potřebujeme tedy 2 x 60 cm a 2 x 90 cm lištu. Formátovací pilou snadno uříznete rohy lišt do 90° uhlu. Pokud takovým pomocníkem nevládnete, seřízněte rohy samozřejmě ručně. Úhly si zakreslete snadno pomocí pravítka s ryskou, nebo použijte vychytávku v podobě pokosnice. Úhly rohů musí být pod úhlem 45°, aby po spojení vytvořily společně rohy o sklonu 90°.

Formátovací pila
Formátovací pila je šikovným pomocníkem při řezání (Zdroj: Prima DOMA)

Po zaschnutí lepidla sundáme svorky a celou překližku i s nalepenými lištami natřeme bezbarvým lakem nebo vybranou barvou a necháme opět zaschnout.

Natírání desky barvou
Desku natřeme vhodnou barvou a necháme řádně zaschnout (Zdroj: Prima DOMA)

Mezitím si připravíme kameny s pryskyřicí. Pryskyřici smícháme podle návodu ve větším kbelíku a přisypeme do ní čisté kameny. Kameny předtím přeberte a použijte jenom vhodné a hladké tvary, aby se z blahodárné masáže nestalo nepříjemné mučení.

Bílé kameny
Pryskyřici připravíme podle návodu a vmícháme kamínky (Zdroj: Prima DOMA)

Kameny s pryskyřicí důkladně promícháme a nasypeme na podložku. Pomocí dřevěné tyče roztáhněte směs rovnoměrně po celé ploše. Směs necháme důkladně zatvrdnout. Podle zvolené pryskyřice to může trvat až 48 hodin. Vždy se řiďte pokyny a návodem pro daný materiál. Poté už máme hotovo a můžeme reflexní podložku vyzkoušet na vlastní kůži. 

Směs kamenů s pryskyřicí
Směs kamínků a pryskyřice vlijeme na připravenou podložku (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 10. 3. 2021, Autor: Silva Pokorná , Profil autora: Silva Pokorná