reklama

Víte, co je reflexní podložka? Pojďte si s námi jednu kamínkovou vyrobit

Blahodárné účinky masáží známe už tisíce let. Reflexní body na chodidlech jsou navíc úzce spjaté s orgány v našem těle. Jejich masírováním můžeme stimulovat a podporovat správnou činnost jednotlivých orgánů a zároveň tak uvolníme stres a napětí v celém těle. Po náročném dni je chůze po kamínkové reflexní podložce skvělým zakončením dne. Pojďte si s námi jednu takovou vyrobit.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Vyrobte si kamínkovou masážní podložku, která je účinným pomocníkem v péči o vaše zdraví (Zdroj: Prima DOMA)

Stlačováním bodů na chodidlech zároveň masírujeme a podporujeme jednotlivé orgány v těle. Můžeme si zajít za specialistou, nebo si takovou masáž dopřát sami doma. Pomůže nám k tomu speciální podložka, která je ale snadno vyrobitelná jenom z desek a oblázkových kamínků. Náklady jsou minimální a můžete ji využít i jako zajímavý dárek vyrobený vlastníma rukama.

Reflexní mapa chodidel
i (Zdroj: Depositphotos)
Masírováním reflexních bodů chodidel lze ovlivnit činnost orgánů

Budeme potřebovat

 • truhlářskou překližku
 • dřevěné lišty pro obvod
 • lepidlo na dřevo
 • omyté kamínky
 • dvousložkovou pryskyřici
 • formátovací pilu
 • pokosovou pilu
 • pokosnici
 • tužku, metr a pravítko
 • větší nádobu na práci s pryskyřicí
 • ochranné brýle a rukavice
Potřeby a hobby nářadí
i (Zdroj: Prima DOMA)
Hobby nářadí a potřeby pro výrobu kamínkové masážní podložky

Jak vyrobit kamínkovou masážní podložku

Truhlářskou překližku si nařežeme na rozměr 60 x 90 cm. Zvládnete to určitě i ruční pilkou, ale elektrická bude rozhodně šikovnější. Ve větších hobby marketech vám požadovaný rozměr připraví. Při práci používejte ochranné pomůcky, především ochranné brýle. 

Truhlářská pokosnice
i (Zdroj: Prima DOMA)
Překližku nařežeme na požadovaný rozměr

Na připravené lišty naneste lepidlo a přilepte je po obvodu na překližku. Vytvoříme tak rámeček podložky a při další práci zamezíme stékání pryskyřice z podložky ven. Truhlářskými svorkami zafixujte lišty na desce a nechte zaschnout. Ideální doba je 24 hodin. 

Lišty s lepidlem
Nalepením lišt na podložku vytvoříme rámeček (Zdroj: Prima DOMA)
Truhlářské svorky
Nalepené lišty uchytíme truhlářskými svorkami a necháme řádně zaschnout (Zdroj: Prima DOMA)

Lišty pro vytvoření rámečku podložky musí mít odpovídající délku, potřebujeme tedy 2 x 60 cm a 2 x 90 cm lištu. Formátovací pilou snadno uříznete rohy lišt do 90° uhlu. Pokud takovým pomocníkem nevládnete, seřízněte rohy samozřejmě ručně. Úhly si zakreslete snadno pomocí pravítka s ryskou, nebo použijte vychytávku v podobě pokosnice. Úhly rohů musí být pod úhlem 45°, aby po spojení vytvořily společně rohy o sklonu 90°.

Formátovací pila
i (Zdroj: Prima DOMA)
Formátovací pila je šikovným pomocníkem při řezání

Po zaschnutí lepidla sundáme svorky a celou překližku i s nalepenými lištami natřeme bezbarvým lakem nebo vybranou barvou a necháme opět zaschnout.

Natírání desky barvou
i (Zdroj: Prima DOMA)
Desku natřeme vhodnou barvou a necháme řádně zaschnout

Mezitím si připravíme kameny s pryskyřicí. Pryskyřici smícháme podle návodu ve větším kbelíku a přisypeme do ní čisté kameny. Kameny předtím přeberte a použijte jenom vhodné a hladké tvary, aby se z blahodárné masáže nestalo nepříjemné mučení.

Bílé kameny
i (Zdroj: Prima DOMA)
Pryskyřici připravíme podle návodu a vmícháme kamínky

Kameny s pryskyřicí důkladně promícháme a nasypeme na podložku. Pomocí dřevěné tyče roztáhněte směs rovnoměrně po celé ploše. Směs necháme důkladně zatvrdnout. Podle zvolené pryskyřice to může trvat až 48 hodin. Vždy se řiďte pokyny a návodem pro daný materiál. Poté už máme hotovo a můžeme reflexní podložku vyzkoušet na vlastní kůži. 

Směs kamenů s pryskyřicí
i (Zdroj: Prima DOMA)
Směs kamínků a pryskyřice vlijeme na připravenou podložku

Publikováno: 10. 3. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná