reklama

Se hrou cornhole si užijete spoustu legrace

Máme pro vás návod na výrobu zábavné venkovní hry Cornhole. Že jste o ní ještě neslyšeli? Tato hra je populární v Americe a zpestří vám posezení s přáteli nebo kolegy v rámci teambuildingu. Tak pojďme na to!

i (Zdroj: Balakryl)
Hru Cornhole zvládnete vyrobit podle našeho návodu i vy (Zdroj: Balakryl)

Co je Cornhole?

Volnočasová venkovní hra Cornhole, která spočívá v hodu sáčků s kukuřicí na připravenou desku, má svůj domov v Evropě, konkrétně v Německu. Velké popularitě se ale těší zejména v USA. Stala se nedílnou součástí rozmanitých společenských akcí. V Cornhole se dokonce pořádají oficiální turnaje a nejlepší hráči se spolu mohou utkat na mistrovství světa.

Cornhole je ideální způsob, jak během teplých dní strávit čas venku na zahradě a zažít přitom spoustu zábavy. Hra vám pomůže oživit rodinnou párty, grilování, pracovní posezení i dětskou narozeninovou oslavu. Ocení ji také všichni organizátoři letních táborů nebo sportovních soustředění. Za nepříznivého počasí můžete hru snadno přenést dovnitř do haly nebo tělocvičny.

Cornhole červený
Desky na Cornhole mohou být třeba černo-červené... (Zdroj: Balakryl)
Cornhole zelený
... nebo také modro-zelené (Zdroj: Balakryl)

Pro děti i dospělé

Pravidla hry Cornhole jsou velmi jednoduchá. Zapojit se mohou jak dva samostatní hráči, tak celé týmy. Každý má k dispozici 4 látkové sáčky v barvě svého týmu, které jsou naplněné kukuřicí. Cílem hry je házet tyto sáčky do otvoru vyříznutého v dřevěné desce. Dospělí hráči se přitom do desky strefují zpravidla ze vzdálenosti 8 m, děti či senioři z 5 m. Za sáčky vhozené do otvoru získáváte 3 body. Pokud váš sáček zůstal ležet na hrací desce, získáváte 1 bod. Dopadne-li mimo hrací desku, nezískáte bod žádný. Vítězem se stává ten hráč nebo tým, který dříve nasbírá 21 bodů.

NÁŠ TIP: Hráči se obvykle strefují každý do vlastní desky. V případě, že máte pouze jednu desku, můžete se v házení střídat. Hra se díky tomu více dynamizuje. Svého spoluhráče pak totiž můžete blokovat, snažit se shodit jeho sáček z desky nebo naopak využít jeho hry k posunutí vlastního sáčku do otvoru.

Jak si hru vyrobit

Hotový set pro Cornhole je možné jednoduše koupit. Když si ho ale vyrobíte, můžete dřevěnou desku pomalovat dle libosti a hru tak obohatit o vlastní originální design. Na výrobu Cornhole budete potřebovat desku z dřevěné překližky, kterou můžete koupit na internetu nebo v hobby marketu. Její předepsané rozměry jsou 120×60 cm. Pokud deska nemá rovný povrch, zbruste ji pomocí brusky. Na menší nerovnosti postačí brusná houbička.

Desky Cornhole
i (Zdroj: Balakryl)
Pravidla hry jsou jednoduchá

Do desky vyřízněte cca 20 cm od kraje otvor o průměru 17 cm. Následně na ni připevněte dřevěný rám, ke kterému přišroubujte z kratší strany nohy, aby deska stála v šikmé poloze otvorem vzhůru. Celý povrch desky natřete bílou krycí barvou ve dvou vrstvách s odstupem alespoň 4 hodin. Jakmile obě vrstvy zaschnou, můžete upustit uzdu své fantazii a desku barevně pomalovat. Na výběr máte až 20 tisíc odstínů krycích barev Balakryl UNI, které vytváří hladký, vysoce odolný povrch. Barvy mají navíc atest na dětské hračky a pro styk s potravinami. Nátěr nechte důkladně zaschnout.

Balakryl
i (Zdroj: Balakryl)
Balakryl UNI má na výběr až 20 tisíc odstínů

Na závěr zbývá ušít z látky sáčky o rozměrech 15×15 cm ve dvou barevných provedeních. Než sáčky zašijete, naplňte je sušenými kukuřičnými zrny. Jako alternativní náplň poslouží ale i písek. A hra může začít!

Další projekty a inspiraci na víkend najdete na: projektnavikend.cz

Výhody vodou ředitelných barev:

  1. Rychle schnou: Během dne zvládnete klidně i dva nátěry a ještě tentýž den je povrch suchý.
  2. Jednoduše se aplikují: Barvu pouze promícháte, neředíte a hned natíráte.
  3. Jsou bez zápachu: Při aplikaci ani po ní barvy nezapáchají.
  4. Jsou zdravotně nezávadné: Mají atesty na dětské hračky a pro styk s potravinami za sucha.
  5. Jsou trvanlivé: Odolávají popraskání vlivem tepelné roztažnosti podkladu v interiéru i exteriéru.
  6. Neškodí prostředí: Prázdné obaly je možné likvidovat jako běžný odpad.
  7. Nežloutnou: Nátěr nežloutne v tmavých prostorech ani na radiátorech.
  8. Jsou bezpečné: Nevyžadují speciální skladování, nehrozí požár ani výbuch.
  9. Neničí pomůcky: Po natírání štětce jednoduše umyjete vodou a můžete je opakovaně použít.

Balakryl UNI je univerzální vodou ředitelná barva vhodná pro venkovní, ale i vnitřní použití. Lze s ní natírat dřevo, kovy (pozinkované plechy, hliník), beton, plasty a další. Vodou ředitelná, ekologická receptura umožňuje ukončit realizaci prací v rámci jednoho dne. Během aplikace ani po zaschnutí natíraný povrch nezapáchá. Balakryl UNI lze zakoupit v 18 již z výroby namíchaných odstínech, všechny varianty lze navíc natónovat do širokého spektra 20 tisíc barevných odstínů. Vydatnost barvy Balakryl UNI je asi 6–9 m2/kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu. Balakryl UNI se prodává ve velikostech o hmotnosti 0,7, 2,5 a 9 kg.

Na video z výroby se podívejte zde: 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 11. 7. 2021, Autor: Balakryl (text a foto), Profil autora: Redakce