reklama

Praktický chladicí box do zahrady vyřeší problém s pitným režimem v letních dnech

Horké letní dny přímo volají po osvěžujícím nápoji. Ať už na zahradě relaxujeme, nebo se věnujeme oblíbené činnosti, může nám tyto vzácné chvíle narušit neustálé běhání do lednice pro studený nápoj. Úžasné osvěžení ocení nejen dospělí, ale i děti, které si na zahradě tak rády hrají. Ze starých věcí je možné pouhým mrknutím oka vyrobit naprosto skvělý chladicí box, který využije naprosto každý.

Vyrobte si prima praktický chladicí box na zahradu (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Nápad nad zlato

Nevíte, jak se vypořádat s věčným běháním do ledničky pro vychlazený nápoj? Chvilky božského klidu vám nikdo nevezme, pokud si vyrobíte úžasný chladicí box, do kterého si děti mohou dát limonádu, a dospělí své oblíbené pivo. Výroba takového chladicího zařízení není nic náročného a navíc je možné jej zhotovit ze starých věcí, které jste chtěli vyhodit.

Co budeme potřebovat

Doma či ve své dílně spousta z nás najde nejrůznější staré věci, které již měly být vyhozené nebo na svůj odvoz na skládku teprve čekají. V tuto chvíli nás může těšit, že jsme se těchto odložených věcí zatím nezbavili. Pro výrobu chladicího boxu budeme potřebovat pouze pár věcí. Starý škopek perfektně poslouží jako základna pro náš výtvor. Dále budeme potřebovat tři nožky od skříně, která již dávno neplní svou funkci a stará dvířka.

Použité nářadí

Tento projekt není nikterak náročný. Pro výrobu chladicího boxíku budeme potřebovat pouze přímočarou pilu, aku vrtačku, ruční excentrickou brusku a krapet zručnosti a šikovnosti. Ale nebojte, nic složitého jsme pro vás nepřipravili.

Potřebujeme
Výroba chladicího boxu není vzhledem k potřebnému nářadí nijak náročná (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Výroba chladicího boxu

Upevněné nohy
Vyvrtejte tři díry a do nich upevněte nohy (Zdroj: Archiv FTV Prima)

V první řadě si vezmeme k ruce vyřazený škopek. Za pomoci aku vrtačky do něj provrtáme tři díry tak, aby se následně v těchto místech mohly připevnit staré nožky od skříně. Po jejich přišroubování vznikne stabilní základna chladicího boxu. Samozřejmě si do oněch nožiček předvrtáme přesně uprostřed malé dírky, aby se v nich šrouby perfektně uchytily a jejich montáž byla i snazší.

Víko
Lavor obkreslete a vyřízněte víko (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Základ chladicího zařízení je sice hotový, ale v tuto chvíli by v takovém boxu studený led příliš dlouho nevydržel. Proto je nutné obohatit projekt poklopem. K tomuto účelu perfektně poslouží stará dvířka. Na starý kus nábytku pečlivě obkreslíme obvod škopku. Za pomoci přímočaré pily uřízneme vzniklý poklop a bruskou jej začistíme, jak po obvodu, tak i vrchní část víka.

Úchyt
Přidělejte úchyt pro snadnou manipulaci (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Připravený poklop je nutné očistit od prachu i nečistot a zaměřit jeho střed.  Přesně uprostřed je totiž vhodné umístit úchytku pro snadné, jednoduché odnímání víka. Celý poklop ošetříme proti povětrnostním podmínkám. Za pomoci houbičky naneseme vosk na dřevo.

Nyní už chybí pouze led. Škopek se naplní do dvou třetin kousky ledu i ledové tříště a vložíme lahve s oblíbenými nápoji. Odpočinek, příjemné posezení nebo párty, to vše si nyní můžeme hojně užívat, aniž bychom neměli osvěžující nápoje přímo u sebe.

Vyrobte si vlastní dřevěné uhlí a pusťte se do grilování

Publikováno: 24. 7. 2021, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima (foto) , Profil autora: Beata Boháčová