reklama

Rámečky na fotky vyrobíte ze starých klíčů i řetězu na kolo

Také neradi vyhazujete staré věcí a neustále pro ně hledáte nová využití? Pojďme si společně vyrobit naprosto unikátní rámečky na fotky. Jejich originalita bude zcela jedinečná a každá návštěva ocení zručnost a lásku, se kterou byly vyrobeny. Potřebovat budeme pouze starý řetěz z kola a vyhozené dílenské klíče.

Originální rámečky na fotky uchvátí každou návštěvu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Snad každý z nás má své oblíbené fotografie, kterými si chce připomínat chvíle, které prožil. Originální rámečky na fotky podtrhnou jejich jedinečnost. Nic neudělá větší radost než rámeček, který si vyrobíme úplně sami. Nejedná se o nic složitého. Naopak. A v jednoduchosti je krása. Potřebovat budeme pouze staré ploché klíče, jež mají svá nejlepší léta v dílně již dávno za sebou, a řetěz z nepojízdného kola.

Materiál a potřebné nářadí:

  • kovový řetěz na kolo
  • ráčnové klíče
  • provázek
  • tavná pistole
  • překližka
Připravte si potřebný materiál
Připravte si potřebný materiál (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Klíče svážeme provázkem do tvaru obdélníku
Klíče svážeme provázkem do tvaru obdélníku (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Pro výrobu prvního rámečku na fotky budeme potřebovat staré rezavé ráčnové klíče. Jednoduše položíme 2 klíče vodorovně vedle sebe a přes ně položíme další 2 klíče. První v horní části vznikajícího rámečku a druhý ve spodní. Jednotlivé klíče nyní musíme v rozích svázat provázkem. Vázat budeme vždy do kříže, aby vznikl originální vzhled a kontrast přírodního provázku se starým rezavým klíčem.

Fotografii připevníme k rámečku tavnou pistolí
Fotografii připevníme k rámečku tavnou pistolí (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Dále si vezmeme k ruce kousek překližky, kterou uřízneme přesně na rozměr vzniklého rámečku. Na překližku nalepíme oblíbenou fotografii a tavnou pistolí spojíme tento díl s kovovým rámečkem. Hotové dílo necháme zaschnout.

Kolem fotografie přilepíme předem naměřený řetěz
Kolem fotografie přilepíme předem naměřený řetěz (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na výrobu druhého rámečku na fotky použijeme torzo ze starého opěrného rámečku, samozřejmě i s ochrannou fólií. Rezavý řetěz použijeme jako lemování celého obrázku. Vyrobíme tak rám, který by ocenil každý milovník cyklistiky. Pečlivě si naměříme potřebnou délku řetězu. Přiložením k překližce zjistíme, jak krásně zadní část obrázku zapadne do drážky kovového řetězu. V dalším kroku si připravíme oblíbenou fotografii, přilepíme ji na podklad a zajistíme krycí fólií. Dále už jen stačí spojit kovový řetěz a nasadit jej kolem celého obrázku.

A je hotovo! Nyní se můžete těšit z opravdu originálních dekorací.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Podívejte se, jak přenést fotografii na svíčku:

Publikováno: 17. 5. 2022, Autor: Beata Boháčová , Profil autora: Beata Boháčová