reklama

Rukavičky dříve fungovaly jako komunikační prostředek

Rukavice dnes hrají hlavní roli převážně v chladnějším období, kdy nás chrání před zimou a dodávají nám komfort. Doba, kdy dámy nosily rukavičky prakticky po celý rok, je již dávno pryč. V minulosti byl tento doplněk brán mimo jiné jako komunikační prostředek, kterým dámy neverbálně vyjadřovaly své pocity.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Rukavice v současné době slouží převážně jako ochrana před chladem (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Rukavičky byly nedílnou součástí každého šatníku. Velice často bývaly bohatě zdobeny a měly i mocenský význam. Dnešní doba již bere rukavice spíše jako ochranný prostředek před chladem, jako součást sportovního oblečení či ochrannou pomůcku při práci.

Také patříte k obdivovatelům období, kdy se rukavičky nosily po celý rok, byly symbolem elegance a dámy na čajích mívaly tento doplněk jak v koženém provedení, tak i v letních verzích? Není třeba zoufat. Tato doba se opět vrací. Dámy se v posledních letech stále více zajímají o nové trendy rukavic a trh si je žádá po celý rok.

Jaké rukavice vybrat na zimu?

Pokud upřednostňujeme nošení rukavic pouze v zimním období, můžeme volit mezi různými materiály. Není nutné zaměřit svůj zrak pouze na klasické pletené rukavice. Kvalitní kožené rukavice nás mohou také uchránit před chladem a nepřízní počasí.

Kvalitní kožené rukavice nás mohou také uchránit před nepříznivým počasím
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kvalitní kožené rukavice nás mohou také uchránit před nepříznivým počasím

Pokud chceme vysloveně městskou příjemnou rukavici, můžeme si dovolit prémiový materiál v podobě italské jehnětiny. Jedná se o luxusní materiál, který je velice jemný a delikátní. Pokud však potřebujeme rukavice, které zvládnou i nějaký výlet do přírody, volíme odolnější materiál. V tomto případě by náš zrak měl spočinout na kůži z amerického jelena. Tyto rukavice se velmi dobře udržují.

Pokud chceme městskou rukavici, můžeme si dovolit prémiový materiál v podobě italské jehnětiny
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pokud chceme městskou rukavici, můžeme si dovolit prémiový materiál v podobě italské jehnětiny

Tip:

Jestliže se podíváme zpátky do minulosti, tak rukavičky fungovaly jako komunikační prostředek, mohly zprostředkovat celou řadu signálů. My si připomeneme tři nejzajímavější. Prvním je případ, kdy dáma uchopila rukavičku neutrálně, ledabyle narovno, znamenalo to "Bohužel nemohu, jsem zadaná či zasnoubená."

Druhým signálem byl letmý dotyk rukavičkou o rty. To znamenalo vyznání lásky. A posledním je pravý opak toho předchozího. Když dáma neměla zájem, následoval dotyk rukavičkou na obličej mimo rty. V tomto případě již muž věděl, že zde mu pšenka nepokvete.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Parťáci od fochu

Publikováno: 7. 12. 2022, Autor: Beata Boháčová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová