reklama

Návod, jak tapetovat nábytek bez bublin a stresu

Díky tapetování získáte nový kus nábytku za pár korun. Pokud ho polepíte dobře a bez chyb, bude to vypadat profesionálně a opravdu jako nový kus nábytku. Jednodušší je použít samolepicí tapetu, poradíme vám, jak otapetujete starý kousek nábytku bez bublin a celkem snadno.

Místo nového nábytku šikovně otapetujte starý a bez bublin (Zdroj Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Tapetování nábytku není žádnou novinkou, a pokud to zvládnete bez bublin, bude to vypadat jako z výroby. Dnešní samolepicí fólie, určené pro rekonstrukci nábytku, jsou velmi kvalitní a často věrně imitují třeba dekor dřeva. Můžete tak snadno a za pár korun změnit vzhled vašeho nábytku, nebo renovovat starý nábytek a ušetřit si spoustu času a financí. Také dveře není nutné hned měnit, ale stačí šikovně nalepit vhodnou tapetu. Ukážeme vám, jak snadno nalepit tapetu na konferenční stolek.

Připravte si:

  • kus nábytku, který chcete tapetovat
  • samolepicí fóliovou tapetu
  • misku s vodou a kapku saponátu
  • ostré nůžky, příp. odlamovací nůž
  • suchý hadřík
Připravte si dostatečně velkou samolepicí tapetu
Připravte si dostatečně velkou samolepicí tapetu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jak přilepit tapetu bez bublin

Povrch nábytku důkladně vyčistěte
Povrch nábytku důkladně vyčistěte (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Povrch nábytku zbavte nečistot a důkladně omyjte vodou s kapkou saponátu. Povrch není nutné utřít dosucha, můžete ponechat slabou vrstvu vody.

Olepte kousek tapety od spodního papíru
Olepte kousek tapety od spodního papíru (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ustřihněte potřebnou délku tapety a na konci uvolněte zhruba 10 cm podkladového papíru. Neodlepujte celou fólii naráz. Fólii otočte a od kraje nalepujte postupně. 

Vytlačte vzduch pomocí hadříku
Vytlačte vzduch pomocí hadříku (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Přiložte uvolněnou část a postupně nalepujte tapetu. Odspoda postupně odlepujte podkladový papír a na vrchu vyhlazujte a nažehlujte tapetu pomocí suchého hadříku. 

Přebytečnou tapetu odřežte
Přebytečnou tapetu odřežte (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Přilepte další části tapety na místa, která chcete ještě tapetovat, a přesahy na okrajích odřežte odlamovacím nožem nebo ostrými nůžkami. 

Tip:

Pokud se vám i tak stane, že najdete na přilepené tapetě vzduchové bubliny, propíchněte bublinu špendlíkem a hadříkem vzduch z bubliny vymáčkněte ven. Špendlíkem píchněte jenom jednou a rovně, abyste tapetu nepoškodili, ale vytvořili jenom nepatrnou dírku.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 16. 1. 2023, Autor: Silva Pokorná (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima , Profil autora: Silva Pokorná