reklama

Vyčistěte špinavou troubu téměř bez práce

Pečicí trouba s napečenými nečistotami je noční můrou každé hospodyňky. Její drhnutí a čištění je na dlouhé hodiny, pokud nezkusíte Pepovu radu, jak s mastnotou zatočit snadno, rychle, jednoduše a ještě k tomu levně. Vyzkoušejte jeho trik také a uvidíte.

Troubu vyčistíte snadno a rychle (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ocet vám s napečenými nečistotami v troubě pomůže

Hledáte rychlou a přírodní variantu, jak se zbavit nečistot, které zůstanou po pečení v troubě? Pak sáhněte po obyčejném octu, který určitě máte v domácnosti, a uvidíte, že čištění trouby půjde skoro samo. Tohoto všestranného pomocníka využijete v podstatě na úklid celé domácnosti - dezinfikuje, odstraňuje vodní kámen i plísně. Jeho další pozitivum je jeho nízká cena. Zkrátka neměl by vám doma chybět jak na vaření, tak na úklid.

Do pekáče nalijte teplou vodu
Do pekáče nalijte teplou vodu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Do plechu nebo pekáče, který se dá do trouby, nalijte vodu. Použijte klidně už ohřátou vodu, celý proces bude rychlejší.

Přidejte ocet
Přidejte ocet (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Do vody přilijte zhruba 1 dcl obyčejného kvasného octa. Troubu potom zapněte. Pokud máte funkci horkovzduch, zvolte ji, a teplotu nastavte na 150 °C. Nechte roztok 15 minut odpařovat v zavřené troubě.

Nečistoty pak už stačí jen setřít hadříkem
Nečistoty pak už stačí jen setřít hadříkem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Po uplynutí této doby si namočte hadřík nebo utěrku. Troubu opatrně otevřete – půjde z ní horká pára - a hadříkem z vnitřní strany dvířek setřete všechnu mastnotu a nečistoty, které ocet rozpustil.

Špinavou troubu snadno vyčistíte octem
Špinavou troubu snadno vyčistíte octem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Stejně tak vyčistěte hadříkem i vnitřní prostor trouby. Dejte ale pozor, abyste se nespálili. Aby trouba zůstala v čistotě, opakujte tento postup každý měsíc.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického

 

Publikováno: 22. 2. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová