reklama

Iritují vás nevzhledné rýhy v podlaze? Nechte je zmizet

Rýhu v laminátové podlaze, například od nábytku nebo od kamínku z boty, zapravíte snadno, aniž byste museli vyměňovat celou podlahu. Stačí si pořídit sadu na opravu podlah, ve které najdete vše potřebné a snadno se s ní rýhy v podlaze zbavíte. Přečtěte si, jak na to.

Opravte rýhy v podlaze během chvíle (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Co vám s opravou rýh v podlaze pomůže?

K opravě rýh v podlaze budete potřebovat barvený vosk, ideálně celou sadu v různých barvách. Připravte si i další pomůcky jako špachtli, pájku na vosk a brusnou houbičku. Díky sadě budete mít rýhy opravené během chvíle a téměř k nepoznání.

Rýhy v podlaze jsou nevzhledné
Rýhy v podlaze jsou nevzhledné (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Okraje rýhy zarovnejte špachtlí
Okraje rýhy zarovnejte špachtlí (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nejprve je potřeba vybrat základovou barvu, to je barva, která v podlaze nejvíce převládá. Potom přiloženou špachtlí zbavte rýhu otřepených okrajů, stačí jednoduše přejíždět hranou a následně spodní plochou, která vše hezky zarovná.

Pomocí pájky naberte vosk
Pomocí pájky naberte vosk (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Pak využijte ohřívací špachtli, pájku na vosk. Podržte tlačítko, rozsvítí se kontrolka nahřívání a kovová špička se za chvíli ohřeje. Naberete s ní pak jednoduše kousek vybrané barvy vosku. Naneste ho pomocí pájky na rýhu.

Vosk zatřete do rýhy
Vosk zatřete do rýhy (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vosk důkladně zatřete do rýhy, aby vyplnil celý prostor. Nechte 5–7 vteřin zaschnout, aby vosk opět ztuhnul. Opět použijte špachtli a přebytečný vosk odstraňte. 

Naneste ještě druhou barvu imitující strukturu dřeva
Naneste ještě druhou barvu imitující strukturu dřeva (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vyberte další barvu vosku, který ladí s podlahou, aby byl výsledek vizuálně dokonalý. Postupujte stejně jako se základovkou – pomocí pájky naberte kousek vosku a doplňte ho tak, abyste vytvořili strukturu dřeva.

Brusnou houbičkou povrch uhlaďte
Brusnou houbičkou povrch uhlaďte (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nakonec použijte brusnou houbičku a odstraňte s její pomocí přebytečný vosk. A máte téměř hotovo – zbývá už jen očistit náčiní a užívat si podlahu, která vypadá jako nová.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů; Minutový manžel – lekce pro ženy

Publikováno: 19. 3. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto) , Profil autora: Lenka Tajbrová