reklama

Vyrobte svému potomkovi nadupanou motokáru

Kutilství se meze nekladou, a jestliže zvládneme sestavit doma vyrobené vozidlo pro děti, splníme tím sen nejednomu klukovi a možná i děvčeti. Již odmalinka nás láká rychlost a vítr ve vlasech. Řízení automobilu není dětem umožněno, ale vlastnit motokáru znamená vylézt na horní příčku v oblíbenosti mezi vrstevníky a zároveň zažít nespoutanou jízdu unikátním vozidlem.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Doma vyrobené vozidlo pro děti je snem každého malého kluka(Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Proč vlastnit doma vyrobené vozidlo pro děti?

Každý malý kluk chtěl být kosmonautem, pilotem nebo se chtěl prohánět ve své vlastní motokáře. Doma vyrobené vozidlo pro děti bylo pro každého z nás snem, který se asi nikdy nesplní. Stačí však dospět do věku, kdy se můžeme začít výrobě motokáry věnovat sami, a sen se rázem zhmotní.

Známe mladého začínajícího domácího kutila, který se právě do stavby takové motokáry pustil. Sestrojil ji z dílů, které našel doma, v dílně nebo mu je přinesli kamarádi. Naprosto unikátní dílo si zcela jistě zaslouží náš obdiv. V jednoduchosti je krása a tato motokára je přímo úžasná. Mladý kutil začal se stavbou své motokáry již v jeho 15 letech. Velkou oporou mu byl jeho tatínek.

Motokára je sestavená z dílů, které kutil našel doma či v dílně
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Motokára je sestavená z dílů, které kutil našel doma či v dílně

Mladík ještě jako malý klučina chtěl řídit automobil. To však v 15 letech nebylo možné. Přesvědčil tedy svého otce, aby mu pomohl se stavbou motokáry. Jejich první společný výtvor byl zcela bez motoru. Aby mohl cítit vítr ve vlasech, pouštěl se z kopce dolů. Druhá verze motokáry disponovala sekačkou s pojezdem. Současné doma vyrobené vozidlo pro děti má již vlastní pohon.  Domácí motokáru pohání motor z motorky.

Vše začalo u kovového rámu, který mladík společně se svým tatínkem koupili. Na tomto rámu byl připevněn volant společně s motorem. V dalším kroku se motokára rozrostla o brzdy a nejrůznější vylepšení. Společně pak zapojili elektriku. Následně si už mladý kutil s podomácku vyrobeným vozítkem hrál a různě je zveleboval.

Vše začalo u kovového rámu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vše začalo u kovového rámu

Doma vyrobené vozítko pro děti má unikátní kola, která pocházejí ze zahradního pracovního kolečka. Sedačka zdobila původně starého malucha a brzdy jsou z babety. Motokára je zkrátka poskládaná z toho, co dům a kamarádi dali. Vozidlo je dále vybaveno světly, klaksonem i 4stupňovou převodovkou. Ovládání motokáry je velice podobné ovládání osobního automobilu. Nalezneme zde klasické 3 pedály, plyn, brzdu a spojku. Unikátní vůz jezdí na benzín smíchaným s olejem v poměru 1:50 a nejvyšší dosažená rychlost motokáry se pohybovala kolem 70 až 80 km v hodině. Taková rychlost už je však u typu tohoto vozidla celkem nebezpečná.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 27. 6. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima, Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.