reklama

Vyrobte si dekoraci do zahrady z dlaždiček

Připravte se na dobrodružství v tvorbě DIY dekorace do zahrady a objevte krásu, kterou můžete vytvořit vlastníma rukama. Sametově zelený trávník, kvetoucí květiny a stromy s nádhernými listy tvoří základní kameny naší zahrady. Ale proč se omezovat jen na přírodu? Naše zahrady mohou být místem, kde se můžeme vyjádřit a vytvořit si jedinečné prostředí plné krásy a kreativity. Jedním z nejpoutavějších způsobů, jak toho dosáhnout, je vytvoření vlastních DIY dekorací do zahrady – ještě navíc recyklovaných.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
DIY dekorace do zahrady i domů ze zbytků (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

DIY dekorace do zahrady či interiéru

Recyklace i ruční práce jsou trendem, pusťte se do výroby DIY dekorace do zahrady i domu s námi. Z recyklovaných materiálů, jako jsou staré rozbité dlaždičky nebo obkladačky, ale i ze zbylých či nasbíraných kamínků můžete vytvořit elegantní a estetické dekorace jak pro vaši zahradu, tak i do interiéru. Postup je jako vždycky snadný a na materiál nenáročný, neváhejte se do nich pustit. Jednoduše povrch polystyrenové koule polepte kamínky nebo rozlomenými kousky obkladaček a dlažby a vyplňte mezery stejným způsobem, jako kdybyste prováděli spárování obkladu v koupelně. Tím vznikne nádherná dekorace, která oživí váš prostor.

Na výrobu DIY dekorace do zahrady budete potřebovat:

  • polystyrenové koule
  • kusy dlažby a obkladaček či kamínky
  • tavnou pistoli
  • spárovací hmotu

Použít můžete koule různých velikostí
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Použít můžete koule různých velikostí

Na výrobu DIY dekorace do zahrady si připravte všechen materiál, který budete potřebovat. Vezměte polystyrenovou kouli, velikost je na vás. Na ní pomocí tavné pistole začněte připevňovat kamínky nebo kousky dlažby či obkládaček, které jste si předtím nadrtili.

Spárovací hmotu připravte podle návodu na obalu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Spárovací hmotu připravte podle návodu na obalu

Spárovací hmotu připravte dle návodu na obalu. Můžete si vybrat barvu podle libosti. Přizpůsobte ji barvě kamínků či dlažby, fantazii se v tomto směru meze nekladou.

Spárovačku naneste do všech volných míst
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Spárovačku naneste do všech volných míst

Spárovačku můžete začít nanášet na polepenou kouli. Pohrajte si s ní tak, aby byla opravdu v každé mezírce mezi kamínky. Nejprve použijte špachtli, pak kouli hezky vyhlaďte rukou, jen si dejte pozor na ostré hrany v případě dlaždiček.

Přebytečnou hmotu setřete hadříkem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Přebytečnou hmotu setřete hadříkem

Nechte chvíli zavadnout a pečlivě otřete spárovací hmotu z kamínků žínkou. Nebojte se přitlačit a odstranit tak vše přebytečné. Pak nechte ve stínu schnout ještě alespoň dva dny a nakonec vlhkým hadříkem ještě kouli důkladně vyleštěte.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 21. 9. 2023, Autor: Lenka Tajbrová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová