reklama

Vyrobte si miniaturní květináče pro tilansie. Dekorace z korku vás zaujmou

Dekorace z korku v podobě miniaturního květináčku je jako stvořená pro neobvyklé tilansie. Z měkkého materiálu lze vyrobit prakticky cokoliv pro zkrášlení domácnosti např. podtácky či podložky pod hrnce. Květináče z korkových špuntů spojené tavnou pistolí jsou jednou z nich. Neobvyklá dekorace pro rostlinky, které nepotřebují ke svému životu substrát, jsou skvělý nápad, jak zužitkovat měkké špunty. Jak vyrobit takový květináč?

Dekorace z korku může mít podobu malého květináče (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Dekorace z korku pro nenáročné rostlinky

Tilansie jsou nenáročné rostliny. Jejich křehkou krásu podtrhnou miniaturní květináčky vyrobené z korkových špuntů, které navíc zkrášlí naši domácnost jako jednoduchá, avšak úžasná dekorace z korku. Měkký a poddajný materiál se perfektně hodí pro výrobu nejrůznějších ozdobných prvků. Květiny, které ke svému životu nepotřebují prakticky nic, jsou pro korkové dekorace jako stvořené.

Korkové špunty jsou naprosto úžasný materiál. Lze z nich vyrobit nejrůznější ozdobné prvky a zkrášlit tak naše domovy. Nástěnka, podložka pod hrnec, ale i stojánek na fotografie mohou být vyrobeny z materiálu, který je díky své poddajnosti velice oblíbený. Z korkových špuntů však můžeme vyrobit i květináč.  

Jak na to

Tavnou pistolí spojíme sousední korkové špunty
Tavnou pistolí spojíme sousední korkové špunty (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Pomocí tavné pistole spojíme k sobě jednotlivé špunty a vyrobíme tak malinkatý květináč pro rostlinky, které ke svému životu nepotřebují žádný substrát a žijí prakticky jen ze vzdušné vlhkosti. Vezmeme si tedy k ruce tavnou pistoli, nanesme lepidlo na boční stranu korkového špuntu a spojíme jej se sousedním špuntíkem.

Do květináčků usaďte rostlinky
Do květináčků usaďte rostlinky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Tímto postupem spojíme vždy 4 až 5 korkových špuntů do malého kruhového květináče. Jeho velkost a tím i počet špuntů závisí na velkosti rostlinky.

Jakmile máme dekoraci z korku hotovou, máme úžasné maličké květináčky, do jejichž středu můžeme usadit rostlinku. V jednoduchosti je krása a korek je velice vděčný materiál na výrobu nejrůznějších dekorací pro naše domovy.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 3. 11. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.