reklama

Nebeská korespondence: DIY schránka na dopisy pro Ježíška

Kam vložit dopisy s vánočními přáními, aby je Ježíšek spolehlivě našel? Přece do speciální poštovní schránky! Navíc vám jistě bude připočteno k dobru, když ji společně s dětmi vlastnoručně vyrobíte a pěkně ozdobíte. Štědrovečerní nadílka díky tomu získá nový rozměr.

i (Zdroj: Primalex)
Poštovní schránka pro nebeskou poštu Ježíškovi (Zdroj: Primalex)

Co budete na výrobu poštovní schránky potřebovat

Poštovní schránku vyrobíte snadno z dárkové bedýnky na dvě lahve vína. Seženete ji ve vinotéce nebo na internetu. Má vysouvací zadní stranu a poutko, za které můžete poštovní schránku pohodlně zavěsit. Dále si připravte rukavice, akuvrtačku se speciálním nástavcem zvaným sukovník (14 mm), metr, odlamovací nůž, tužku, tenký malířský štětec, plochý štětec (vel. 2″) a barvu natónovanou do červeného a bílého odstínu.

Co k výrobě potřebujete?
i (Zdroj: Primalex)
Co k výrobě potřebujete?

Vyměřte si místo, kde bude otvor na dopisy
i (Zdroj: Primalex)
Vyměřte si místo, kde bude otvor na dopisy

Nejprve vyjměte vnitřní příčku, která od sebe měla původně oddělovat lahve, a bedýnku položte zadní stranou na pracovní desku. Zhruba v jedné třetině její delší strany si tužkou, asi 4 cm od obou okrajů, vyznačte křížek. V těchto místech pomocí sukovníku vyvrtejte otvory. Mezi nimi pak s použitím pravítka nebo metru zakreslete čáru, která vám bude označovat řez.

Otvor vyřízněte
i (Zdroj: Primalex)
Otvor vyřízněte

Odlamovacím nožem následně vyřízněte otvor na vhazování dopisů. Jeho hrany zahlaďte brusnou houbou.

Schránku natřete barvou
i (Zdroj: Primalex)
Schránku natřete barvou

Takto připravenou poštovní schránku natřete pololesklou barvou, aby ji adresát neměl šanci přehlédnout. Nátěr si můžete nechat natónovat do tradiční červené nebo dalších, až 20 000 odstínů. Barvu nejprve pečlivě promíchejte a bedýnku natřete plochým štětcem ze všech stran ve 2 vrstvách.

Na schránku předkreslete vzor
i (Zdroj: Primalex)
Na schránku předkreslete vzor

Až obě vrstvy nátěru zcela zaschnou, ozdobte poštovní schránku zvoleným motivem.

Poštovní schránku dozdobte
i (Zdroj: Primalex)
Poštovní schránku dozdobte

Namalujte třeba poštovní obálku, vánoční kometu, vločky nebo označte adresáta – „Ježíškovi“. Vzor si nejprve tužkou načrtněte. Poté ho pečlivě obtáhněte pomocí tenkého štětce a bílé vrchní barvy.

Tip:

Syntetická Primalex Vrchní barva je určena na dřevo a kov ve venkovním i vnitřním prostředí. Povrchy ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy včetně UV záření. K dostání je v lesklém, matném i pololesklém provedení.

Hotovou poštovní schránku můžete zavěsit na dveře, okno nebo plot vašeho domu. Nebo se dohodněte se svými sousedy a umístěte ji na veřejné místo, aby se v ní nashromáždila dětská přání z celé vaší čtvrti či obce. A až vám děti odrostou, můžete schránku darovat třeba mateřské škole.

Zdroj informací: Primalex

Publikováno: 11. 11. 2023, Autor: Primalex (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.