reklama

Zbyly vám kachličky? Vyrobte si praktický stojan na tužky

Stojan na tužky vidíme v každém dětském pokoji. Ať už jsou naše ratolesti malé, či dorostou do studentských let, praktického pomocníka na psací potřeby zcela jistě ocení. Všudypřítomné povalující se tužky, pera, pastelky i fixy přivádějí k šílenství snad každého z nás. Jestliže nám však zbyly obyčejné 4 kachličky, máme vyhráno. Praktický stojan si můžeme vyrobit opravdu během pouhé chvilky.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Stojan na tužky můžeme vyrobit z kachliček (zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Stojan na tužky z kachliček

Stojan na tužky je praktický pomocník, kterého ocení snad každý z nás. Nepříjemný nepořádek a povalující se tužky či pastelky nikoho z nás právě netěší. Tento problém však můžeme velice rychle vyřešit. Buď můžeme stojan na tužky koupit, anebo popustíme uzdu naší fantazii, zapojíme ruce a vychytaného pomocníka vyrobíme úplně sami např. z dlaždiček, které nám doma zbyly.

Pro výrobu stojanu na tužky budeme potřebovat pouze 4 malé dlaždičky, kousek dřeva na podložku a tavnou pistoli, kterou vše spojíme – žádná velká dřina.

Žádné drahé nářadí nepotřebujeme, stačí tavná pistole
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Žádné drahé nářadí nepotřebujeme, stačí tavná pistole

Při výrobě stojanu na tužky nejprve začneme dřívka, které bude sloužit jako podstavec celého stojánku. Upravíme si jej tedy na velikost, kterou bude mít spodní strana stojanu. Pak už jen vezmeme tavnou pistoli a jednotlivé kachličky jednu po druhé přilepíme spodní stranou k dřevěné podestě a bokem k druhé dlaždičce. To znamená, že hmotu z tavné pistole nanášíme ze spodu i z boku každé kachličky.

Spodní i boční strany kachliček přilepíme
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Spodní i boční strany kachliček přilepíme

Během chvilky máme celý stojan na tužky hotový. Vzhledem k tomu, že jsme použili různobarevné dlaždičky, bude se hodit perfektně do každého dětského pokoje.

Barevný stojan se hodí do dětského pokoje
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Barevný stojan se hodí do dětského pokoje

Na stojánek jsme použili malé kachličky. Jestliže však doma najdeme větší, můžeme si stejným způsobem vyrobit např. stojan na kuchyňské náčiní – tvar či velikost podesty závisí pouze na nás. Zkrátka fantazii se meze nekladou a každý kreativní počin nám připomene, jak šikovní kutilové vlastně jsme.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 21. 12. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová