reklama

Vyrobte si vlastní svíčky pro zapalování ohně v krbu

Oheň v krbu je symbolem tepla pohody a klidu. Tolik kýžený klid však může narušit chvíle, kdy se nám nedaří oheň zapálit. Jestliže si nechceme kazit krásnou chvíli zápachem umělého podpalovače, můžeme si vyrobit vlastní podpalové svíčky, ekologické a zcela bez zápachu. Veškeré věci, které na takový domácí podpalovač budeme potřebovat, najdeme např. v lese. Není tedy nic příjemnějšího, než spojit příjemné s užitečným a sběr potřebných surovin spojit s krásnou procházkou.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Oheň v krbu můžeme zapálit doma vyrobenou podpalovou svíčkou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Plápolající oheň v krbu

Jestliže si zapálíme oheň v krbu, chceme relaxovat. Ve chvíli, kdy oheň nechce chytnout, nebo nám krb začne čoudit, příjemné chvilky odpočinku vystřídá rozčílení. V tuto chvíli máme na výběr mezi tuhým či tekutým podpalovačem, který však nepříjemně zapáchá – nebo si můžeme vyrobit svůj vlastní podpalovač, jenž bude nejen zcela bez zápachu, ale potěší i příznivce ekologie.

Na výrobu takového domácího podpalovače budeme potřebovat pouze věci, jež běžně najdeme při procházce přírodou. Za vděk dáme např. šiškám, mechu kůře či sušeným květům. Všechny tyto jednotlivé složky propojíme zbytky svíčky, které musíme roztavit. Jediné, co pro tento podpalovač budeme muset koupit, je knot. Z výše uvedených surovin vlastně vyrobíme krásnou přírodní svíčku do kamen, která bude hořet, dokud nevzplane oheň v krbu.

Pro výrobu svíčky budeme potřebovat suché plody
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Pro výrobu svíčky budeme potřebovat suché plody

Na výrobu podpalovače budeme potřebovat formu na muffiny a papírové košíčky. Nejdříve si připravíme formu na muffiny a do jednotlivých otvorů vložíme papírové košíčky. Do každého košíčku naskládáme suchou šišku, mech, malé větvičky či sušené květy. Vše záleží na naší kreativitě a míře vkusu. Nikdy se nám nepovedou dvě svíčky úplně stejné. Každá bude originální a jinak krásná.

Následně si ustřihneme kus knotu, který vložíme mezi sušené plody v košíčku. Zbytky svíček rozpustíme a naběračkou zaléváme košíčky tak, aby převážná část plodů byla přelita voskem. Aby byly podpalové svíčky krásnější, necháme v horní části pár suchých ingrediencí vyčnívat.

Nádherné svíčky mohou být i úžasným dárkem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Nádherné svíčky mohou být i úžasným dárkem

Podpalové svíčky necháme několik hodit odpočinout, vosk musí zatuhnout. Pak je můžeme vyndat z formy i papírových košíčků. Pod našima rukama se zrodily úžasné podpalové svíčky do krbu, které jsou nejen praktickým pomocníkem, ale i úžasným dárkem pro romantické duše. Je hotovo a my si můžeme užívat příjemnou atmosféru, kterou navodí plápolající oheň v krbu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 30. 12. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová